بارش باران هوای اصفهان را پاک کرد

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۴۸ وضعیت پاک را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه - دوم آذرماه - با میانگین ۱۴۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۴۸ در وضعیت پاک قرار گرفت.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۳۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۶۴ و خیابان استانداری روی عدد ۴۷، خیابان دانشگاه روی عدد ۳۲ و خیابان رودکی و پروین روی عدد ۵۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۶۱ و سجزی با میانگین ۶۰ در وضعیت سالم و در نجف آباد با میانگین ۴۳ پاک است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 456869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.