راه‌اندازی سامانه زیارت مجازی در آرامستان بهشت رضا (ع) مشهد

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مشهد در راستای تکریم خانواده معزز شهدا و در ادامه فعالیت های هوشمندسازی از آغاز به کار فاز اول سامانه زیارت مجازی ویژه گلزار مطهر شهدا در آرامستان بهشت رضا(ع) خبر داد.

به گزارش ایمنا، حجت السلام و المسلمین حسین مهدوی دامغانی، اظهار کرد: راه‌اندازی این سامانه همزمان با فرارسیدن هفته بسیج، یکی دیگر از گام‌های سازمان فردوس‌ها در سهولت و تسریع ارائه خدمات به شهروندان و دستیابی به خدمات شهری هوشمند است.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی راه اندازی این سامانه بستر مناسبی را برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران و مردم شهیدپرور فراهم آورده تا در شرایط برقراری محدودیت ورود به آرامستان ها، بدون نیاز به حضور فیزیکی از فضای معنوی گلزار شهدا آرامستان بهشت رضا (ع) بهره مند شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مشهد تصریح کرد: در گام نخست اجرای این طرح، تصویر مزار بیش از سه هزار شهید مدفون در بلوک گلزار مطهر شهدا آرامستان بهشت رضا (ع) با فناوری عکسبرداری پانوراما و تصاویر هوایی پهپادی، در سامانه بارگذاری شده است.

وی گفت: گام بعدی این پروژه مربوط به زیارت قبور مجازی سایر اموات است که پس از تکمیل و بهره برداری اطلاع رسانی خواهد شد.

دامغانی در خصوص امکانات جانبی این سامانه، خاطرنشان کرد: در این سامانه امکاناتی همچون پخش آیات قرآن، زیارت اهل قبور و نواهای مذهبی قرار داده شده و شهروندان می‌توانند هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد و یا هر نوع خطا را از طریق این سامانه در بخش تعیین شده اعلام نموده تا بهره برداری لازم صورت پذیرد.

وی افزود: شهروندان می‌توانند برای استفاده از سامانه زیارت مجازی به سایت سازمان به آدرس اینترنتی mcm.mashhad.ir یا ziyaratemajazi.mashhad.ir. مراجعه کنند.

کد خبر 456760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.