رهایی ۴۰ زندانی محکوم به قصاص نفس در ۸ ماهه سال جاری

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان از رهایی ۴۰ زندانی محکوم به قصاص نفس از طناب دار در ۸ ماهه گذشته سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان اصفهان، محمود ضیایی‌فرد مدیرکل در جلسه با فعالان حوزه اصلاح و تربیت زندان‌های استان با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال جاری با درایت و تلاش مسئولان قضائی استان، قضات شعبات مختلف کیفری و اجرای احکام رؤسای زندان‌ها مددکاران و کارشناسان مربوطه زمینه رهایی ۴۰ زندانی محکوم به قصاص نفس از طناب دار رهایی یافته و به زندگی دوباره بازگشتند.

وی در ادامه با اشاره به فرهنگ ایثار و گذشت در اصفهان گفت: از استان اصفهان به عنوان یکی از استان‌های مهد گذشت و ایثار می‌توان نام برد و در عرصه زندانبانی و بازگشت مددجو به آغوش خانواده و جامعه نیز همیشه پیشرو بوده است.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در ادامه با قدردانی از مددکاران زندان‌ها نقش آنها را یکی از عوامل مؤثر در این زمینه برشمرد و تصریح کرد: به دلیل اهمیت موضوع و طرح در شورای معاونان استان مبنی بر پیگیری‌های مستمر و جدیت هرچه بیشتر از چهل زندانی نجات یافته از مرگ تعداد ۷ نفر زن و ۳۳ نفر مرد بوده‌اند.

ضیایی‌فرد همچنین ادامه داد: تعداد ۲۴ نفر از این زندانیان پس از طی مراحل قانونی و دادرسی در شعبات مختلف قضائی استان از زندان آزاد و مابقی نیز با پیگیری زندان‌ها پس از مراحل قضائی آزاد و به آغوش خانواده بازخواهند گشت.

وی همچنین در تکمیل آمار مربوطه افزود: تعداد ۲۹ نفر از زندانیان مربوط به زندان مرکزی هفت نفر زندان نسوان و چهار نفر از زندان شهرستان کاشان بوده‌اند.

کد خبر 456727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.