بزرگترین طرح آزاد راهی کشور فردا در اصفهان افتتاح می‌شود

آزادراه کنارگذرشرق اصفهان، یکی از بزرگترین پروژه‌های زیرساختی استان و تکمیل کننده کریدور شمال جنوب کشور است، که روز پنجشنبه 29 آبان ماه سالجاری به صورت ویدئوکنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری‌قرآن با اشاره به افتتاح آزادراه کنارگذرشرق اصفهان در واپسین روزهای آبان‌ماه (پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹) اظهار داشت: این آزادراه یکی از مسیرهای ترانزیتی مهم کشور محسوب می‌شود همچنین، شریانی مهم جهت کاهش ترافیک و آلودگی هوا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این آزادراه با ۶ باند رفت و برگشت، از کیلومتر ۳۰ آزادراه اصفهان- نطنز- کاشان شروع و به طول ۹۳ کیلومتر به سمت شرق ادامه می‌یابد، گفت به طور کلی این طرح بزرگ ملی از نظر اجرایی به ۳ قطعه مجرا تقسیم شده است.

وی افزود: قطعات اول و دوم این پروژه جمعاً به مساحت ۶۳ کیلومتر از آزاد راه اصفهان-کاشان منشعب شده و با عبور از جاده اصفهان- اردستان تا جاده نایین-اصفهان امتداد می‌یابد.

قاری‌قرآن خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این دو قطعه تکمیل شده و در پایان هفته جاری با دستور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: برای احداث این آزاد راه یک میلیون متر مکعب خاکبرداری،  هشت میلیون مترمکعب خاکریزی، یک میلیون مترمکعب اساس و زیراساس، ۱۶۵ هزار تن بتن ریزی و ۷۰۰ هزار تن آسفالت انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از کریدورهای مهم واقع در ایران کریدور شمال به جنوب است که کشورهای شمالی را به آب‌های آزاد متصل می‌کند گفت؛ از مزایای کلی این پروژه می‌توان به کاهش ۸۰ دقیقه‌ای زمان سفر بین استان‌های شمالی و جنوبی اشاره کرد.

قاری‌قرآن از دیگر مزایای این طرح به کاهش ۳۵ کیلومتری مسیر اتصال شمال به جنوب اصفهان اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از این آزادراه مصرف سوخت سالانه بالغ بر ۱۵ میلیون لیتر کاهش می‌یابد همچنین کاهش ۱۵ درصدی سوانح و تلفات جاده‌ای استان و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 456376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.