گام چهارم بسیج ملی مقابله با کرونا ابلاغ شد

به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» دستور عمل گام چهارم بسیج ملی با عنوان «طرح شهید حاج قاسم سلیمانی» ابلاغ شد.

به گزارش ایمنا، به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت «برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت» دستور عمل گام چهارم بسیج ملی با عنوان «طرح شهید حاج قاسم سلیمانی» ابلاغ شد.

این دستور عمل با امضای سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سرتیپ پاسدار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، ابلاغ شده است.
 
متن این ابلاغیه به شرح زیر است: بدینوسیله دستور عمل گام چهارم بسیج ملی با عنوان «طرح شهید حاج قاسم سلیمانی» به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت «برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت» جهت استحضار و اجرا با مشارکت درون بخشی و بین بخشی و بهره مندی از ظرفیت مشارکت‌های مردمی به پیوست ارسال می‌گردد.

لطفاً دستور فرمایید سازماندهی، برنامه ریزی و اجرا در سطح استانی/ دانشگاهی و سطح شهرستان مطابق دستور عمل انجام گرفته و با شکل گیری کمیته‌های عملیاتی و تیم‌های اجرایی (مراقبتی، حمایتی و نظارتی) فعالیت‌های محله محور و خانواده محور با همکاری فعال دانشگاه/ دانشکده‌های علوم پزشکی، سازمان بسیج مستضعفین، جمعیت هلال احمر، شهرداری و سایر سازمانها و نهادها به سرعت عملیاتی گردد.

انتظار می‌رود پایش مستمر اقدامات مبتنی بر شاخص‌های ارسالی با محوریت کمیته پایش و نظارت انجام گرفته و گزارش هفتگی تدوین و ارسال شود.

منبع: فارس

کد خبر 456348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.