آمار کرونا اردبیل ۲۷ آبان؛ ۱۲ فوتی و ۶۷ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در بیست و هفتم آبان ماه را تشریح کرد.

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان اردبیل در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز – سه‌شنبه بیست و هفتم آبان ماه- اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۷ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اردبیل بستری شدند.

وی اضافه کرد: از تعداد کل بیماران جدید شناسایی شده، ۳۱ نفر در شهرستان اردبیل، ۱۸ نفر در شهرستان پارس آباد، ۱۰ نفر در شهرستان مشگین شهر، دو نفر در شهرستان گرمی، یک نفر در شهرستان پیله سوار و پنج نفر در شهرستان خلخال بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲ نفر در استان اردبیل بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: از تعداد کل فوتی‌های جدید مبتلا به کرونا در استان اردبیل، هفت نفر در شهرستان اردبیل، دو نفر در شهرستان پارس آباد، یک نفر در شهرستان مشگین شهر و دو نفر در شهرستان خلخال بوده است.

وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ بیمار قطعی مبتلا به کرونا با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

حبیب زاده با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۴۸۳ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان اردبیل هم اکنون در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد.

کد خبر 456018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.