امدادرسانی هلال‌احمر به ۳۰۹ مصدوم طی ۷۲ ساعت گذشته

معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر به ۳۰۹ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا، محمد باقر محمدی با اعلام این مطلب، اظهار کرد: در این مدت و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سراسر کشور، ۲۱۷ مورد مأموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده و متأثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.

وی افزود: با اعزام گروه‌های واکنش سریع امدادی هلال احمر و تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده، آنان توانستند جان ۱۶۶ مصدوم را نجات دهند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، تصریح کرد: با تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده ۹۶ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۴۳ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

محمدی افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۳۱ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات به ۳۷ مصدوم از سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست‌های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.

بنا به گزارش ایرنا، وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

کد خبر 455367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.