امنیت مردم، خط قرمز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خط قرمز نیروهای مسلح را امنیت مردم دانست و افزود: به دلیل اهمیت برقراری امنیت و آرامش برای مردم شهرهای مرزی، در این مناطق نیرو مستقر کردیم.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیرسرتیپ نوذر نعمتی صبح امروز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ۴۷ واحدی مسکن سازمانی مهر ولایت و مجموعه فرهنگی رفاهی سلامت بخش در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین تحولات مرزی کشور، اظهار کرد: امروز با توجه به تلاش نیروهای مسلح به ویژه نیروی زمینی ارتش در تمامی نقاط مرزی کشور امنیت خوبی برقرار است.

وی با بیان اینکه تمام مبادی خروجی و ورودی مرزهای کشور تحت کنترل است و هیچ‌گونه خللی در مرزها و ماموریت‌های ما تاکنون وارد نشده است، گفت: تمام مرزهای کشور تحت کنترل است و از امنیت لازم برخوردار است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره افزایش نیروهای مستقر در مرزهای شمال غربی کشور گفت: با توجه به اینکه ماموریت جمهوری اسلامی ایران حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور است؛ قطعاً وقتی دو کشور همسایه به منازعه نظامی می‌پردازند ما با حساسیت بیشتری تحولات را رصد می‌کنیم چرا که وضعیت ژئوپلیتیک منطقه به گونه‌ای است که می‌تواند ناامنی را در دیگر مناطق تسری دهد و از آنجا که برقراری امنیت و آرامش مردم شهرهای مرزی برای ما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است اقدام به استقرار نیرو در این مناطق کردیم.

نعمتی خاطرنشان کرد: در اوایل منازعه دو کشور همسایه، بعضاً گلوله‌هایی به طور سهوی به شهرهای مرزی ما اصابت می‌کرد که با توجه به اینکه خط قرمز ما امنیت مردم کشورمان است در این رابطه الزامات و تدابیر امنیتی را در شمال غرب کشور انجام دادیم.

کد خبر 455273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.