ویژه برنامه‌های روز نکوداشت اصفهان مشخص شد

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از برپایی ۹۰ عنوان برنامه به صورت مجازی و با استفاده از ظرفیت تبلیغاتی شهر جهت نکوداشت روز اصفهان و همچنین حماسه ۲۵ آبان خبر داد.

به گزارش ایمنا، معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و دبیر اجرایی نکوداشت روز اصفهان گفت: با توجه به محدودیت‌های ویژه برای مقابله با بیماری کرونا، معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، بیش از ۹۰ عنوان برنامه ویژه نکوداشت روز اصفهان برنامه‌ریزی کرده که به صورت مجازی با استفاده از تمام ظرفیت‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی همزمان با روز حماسه و ایثار مردم اصفهان آغاز می‌شود.

مرتضی رشیدی با اشاره به برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان اظهار کرد: برنامه‌های روز نکوداشت اصفهان از ۲۵ آبان، همزمان با روز حماسه و ایثار مردم اصفهان آغاز و تا روز یکم آذر، روز نکوداشت اصفهان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم شریف اصفهان بیش از ۳۷۰ شهید گلگون کفن را در یک روز تشییع کردند، یادآور شد: مدیریت شهری به خصوص در حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری تلاش کرده‌اند به شکلی مجدانه و مفصل به بحث شهدای عزیز عملیات محرم پرداخته شود.

وی ادامه داد: اجرای برنامه و فضاسازی شهرداری منطقه ۷ در پل ۲۵ آبان، ویژه برنامه "شاهد ناظر" در مجتمع اداری امیرکبیر اصفهان با فضاسازی خاص و متفاوت با بهره‌گیری از وصایای شهدای عملیات محرم و تصاویر آن‌ها از جمله برنامه‌های ویژه روز ۲۵ آبان است که تلاش شده با اجرای این برنامه‌ها ادای دینی به شهدای گرانقدری شود که جانشان را در راه حفظ ارزش‌ها فدا کردند.

به گفته رشیدی، بخش دیگری از فعالیت میدانی به فضاسازی شهری با استفاده از ظرفیت‌های مختلف رسانه‌های شهرداری در سطح شهر، گالری شهری شهروندی و بخش‌های مختلف اطلاع رسانی انجام می‌شود و سه پل عبوری بر روی رودخانه زاینده رود به فضاسازی به برنامه‌های روز نکوداشت اصفهان اختصاص پیدا خواهد کرد.

دبیر اجرایی نکوداشت روز اصفهان ادامه داد: رونمایی از محصولات فرهنگی، هنری و اجتماعی در حوزه‌های مختلف شهری که به تازگی تولید شده را به مدت چهار شب در موزه هنرهای معاصر اصفهان خواهیم داشت که این محصولات پیشکش مردم شریف اصفهان خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان در حوزه گردشگری یادآور شد: شاخص ترین برنامه در این بخش به رونمایی از نقشه گردشگری بازار اصفهان اختصاص دارد که اولین نقشه گردشگری بازار در کشور محسوب می‌شود، همچنین تولیداتی در زمینه گردشگری به ۱۲ زبان دنیا رونمایی خواهد شد.

رشیدی با اشاره به رونمایی از بیش از ۴۰ عنوان کتاب در موضوعات شهروندی، گفت: در حوزه اجتماعی و تحت عنوان سلامت فیروزه، کالاهای فرهنگی اجتماعی که به دغدغه‌های اجتماعی شهروندان می‌پردازد، تهیه شده که شامل بیش از ۵۰ عنوان تولیدات اعم از کتاب، بروشور و محصولات صوتی و تصویری می‌باشد.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان افزود: در بخش مشارکت اجتماعی، طرح آمایش محلات آماده شده که خط مشی و مسیر را پیش روی فعالان اجتماعی در محلات شهر اصفهان قرار می‌دهد که این طرح به دبیرخانه مجمع کلان شهرهای کشور نیز ارسال و با پذیرش در مجمع کلان شهرهای کشور مقرر شده به عنوان یک طرح کلان در کلان شهرهای کشور به اجرا گذاشته شود.

وی با اشاره به تولید و رونمایی از سامانه شبکه سازی محلات شهر اصفهان گفت: این برنامه ذیل کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر به ثمر رسیده و راه اندازی شبکه سازی شهر اصفهان می‌تواند بستر ساز اتفاقات بزرگ در حوزه فرهنگ و اجتماعی مناطق و محلات باشد.

رشیدی با اشاره به اقدامات انجام شده روز بزرگداشت اصفهان در حوزه فرهنگی و هنری اظهار کرد: در بخش سینما، موسیقی و هنرهای تجسمی، محصولاتی در قالب‌های مختلف انتشار و رونمایی می‌شود که از آن جمله می‌توان به رونمایی کتاب استاد نوربختیار و آلبوم موسیقی استاد علی‌اصغر شاه‌زیدی اشاره کرد.

دبیر اجرایی نکوداشت روز اصفهان با اعلام این خبر که در حوزه سلامت آئین اهدای یادمان تلاشگران عرصه سلامت برنامه‌ریزی که این یادمان تقدیم وزیر بهداشت می‌شود، تصریح کرد: بسته‌های بهداشتی و سلامت توسط مدیریت شهری تهیه شده که در ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی در صورت دایر بودن در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، همچنین در این هفته تجلیل و تقدیر از فعلان و پیشکسوتان ورزش شهروندی و همگانی نیز انجام خواهد شد که تمام این برنامه‌ها به صورت ویدئو مجازی و با حضور حداقلی مسئولان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طریق فضای مجازی به اطلاع شهروندان می‌رسد.

رشیدی خاطرنشان کرد: ادارات فرهنگی اجتماعی در مناطق ۱۵ گانه شهرداری نیز متناسب با مناطق و محلات و مرتبط با حوزه کاری برنامه‌هایی را آماده کرده‌اند که قالب این برنامه‌ها در فضای مجازی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت جدول برنامه‌ها می‌توانند اینجا را کلید کنند.

کد خبر 455271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.