سند ۹۰ رقبه در فریدن به نام اوقاف صادر شد/ثبت ۸ وقف جدید طی ۷ ماه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن گفت: ۹۰ سند جدید برای رقبات شهرستان فریدن از ابتدای سال جاری تاکنون صادر شده است.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام رضا ابراهیمی، با اشاره به دریافت اسناد جدید برای رقبات شهرستان فریدونشهر، اظهار داشت: تعداد موظفی سال جاری اداره اوقاف و امور خیریه فریدن دریافت ۱۶۰ سند مالکیت جدید است که تاکنون ۹۰ مورد آن محقق شده است.

وی افزود: موقوفه " مک‌الدین" با مساحت ۵۰۰ هکتار یکی از مهم‌ترین رقباتی اعلام کرد که در سال جاری سند آن به نام اوقاف صادر شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن با بیان اینکه دریافت سند برای واحد تجاری مسجد حضرت ابوالفضل (ع) از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری بوده است، تصریح کرد: همچنین در زمینه تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگی سهمیه شهرستان ۱۱ مورد بوده است که تاکنون هفت مورد آن انجام شده است.

وی در خصوص نصب امین در موقوفات شهرستان فریدن نیز گفت: در این زمینه برای موقوفه محمد رفیع خوانساری نصب امین داشتیم که مراحل اداری آن در حال طی شدن است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در خصوص پروژه‌های عمرانی در امامزادگان فریدن نیز اضافه کرد: در این زمینه خرید و نصب صریح امامزاده عبدالله شهر رزوه با اعتبار چهار میلیارد ریال با کمک خیران اجرایی شده است.

وی تعداد بسته‌های معیشتی توزیع شده با توجه به شرایط بحرانی فعلی را ۶۰ بسته اعلام کرد و گفت: این بسته‌ها همراه با اقلام بهداشت در اختیار خانواده‌های نیازمند شهرستان قرار گرفته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن همچنین به ثبت هشت وقف جدید در این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: وقف ۱۲ هزار متر مربع زمین با قنات برای روضه‌خوانی حضرت زهرا (س) و نشر معارف قرآنی و ثبت ۵۰ درخت بادام برای امور فرهنگی توسط بانوی خیر " عذری جهانگیری" از جمله موقوفات مهم ثبت شده در این شهرستان است.

کد خبر 455017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.