بایدن: باید روح آمریکا را اعاده کنیم

رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت: ما باید روح آمریکا را اعاده کنیم. تمام دنیا به آمریکا نگاه می‌کنند. نه تنها پیشتاز خواهیم بود بلکه به خاطر الگوسازی برتر خواهیم بود.

به گزارش ایمنا، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در رقابت ریاست جمهوری آمریکا که تا این لحظه با ۲۹۰ رأی الکترال پیروز شده است، به همراه کامالا هریس معاون اول خود شامگاه شنبه در جمع مردم ایالت دلاویر این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: من در برابر اعتمادی که به من کردید متواضع هستم، عهد می‌کنم رئیس جمهوری باشم که تفرقه ایجاد نکند بلکه به دنبال اتحاد باشد.

رئیس جمهور منتخب آمریکا با اشاره به شغل معلمی همسرش اظهار کرد: او یکی از شما خواهد بود که در کاخ سفید حضور خواهد داشت.

بایدن همچنین از انتخاب کامالا هریس برای معاون اولی خود افتخار کرد و گفت نگویید که در آمریکا امکان‌پذیر نیست. او فرزند یک مهاجر است.

وی اظهار کرد: جامعه سیاه‌پوست آمریکا به پا خاست و از ما حمایت کرد. هیچ‌گاه فراموش نخواهم کرد. حال یک دولتی خواهیم داشت که نماینده همه مردم خواهیم بود.

رئیس جمهور منتخب آمریکا به طرفداران ترامپ گفت: به یکدیگر گوش فرا دهیم و پیشرفت کنیم. نباید به رقیب به عنوان دشمن نگاه کنیم آنها شهروندان آمریکا هستند. اکنون زمان التیام در آمریکا است. مبارزات انتخاباتی به پایان رسیده است.

بایدن افزود: آمریکا از ما می‌خواهد که نیروی عدالت، دانش و امید را پیش ببریم. در میادین نبرد علیه ویروس، مراقبت بهداشتی و از بین بردن تبعیض نژادی نهادینه در این کشور، پیکار برای حراست از جهان در برابر تغییرات اقلیمی و اینکه همه از سهم مساوی در این کشور برخوردار باشند.

وی از انتخاب تیمی از دانشمندان برای مبارزه با کرونا در روز دوشنبه خبر داد که برنامه را برای شروع کار در بدو ورود به کاخ سفید آماده کنند.

رئیس جمهور منتخب آمریکا خاطرنشان کرد: به جای نفی یکدیگر بیایید با هم همکاری کنیم. ما باید تصمیم بگیریم که با هم همکاری کنیم. مردم آمریکا می‌خواهند که همکاری کنند تا به نفع مردم کار کنند.

بایدن با اشاره به سوابق برخی از رئیسان جمهوری آمریکا تا باراک اوباما، گفت: ما باید روح آمریکا را اعاده کنیم. تمام دنیا به آمریکا نگاه می‌کنند. نه تنها پیشتاز خواهیم بود بلکه به خاطر الگوسازی برتر خواهیم بود.

وی افزود: در آمریکا هرکسی باید بتواند فرصت پرورش رویاهایش را داشته باشد. ما همیشه به پیش نگاه می‌کنیم. کشوری که هیچ کسی را عقب نمی‌گذارد و هرگز تسلیم نمی‌شود. هر گاه با هم باشیم از هر کاری برخواهیم آمد.

رئیس جمهور منتخب آمریکا با اشاره به ۲۴۰ هزار آمریکایی جان باخته در اثر کرونا اضافه کرد: ما می‌توانیم با عشق به میهن، علاقه به عدالت و دست در دست هم، هر کاری را انجام دهیم. ما باید ایمان و اعتقاد را گسترش دهیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 454103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.