اختصاص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و نوسازی مخازن زباله در بندرعباس

معاون خدمات شهری شهردار بندرعباس گفت: با توجه به نیاز شهر بندرعباس، افزوده شدن منطقه جدید شهری و پاسخ به درخواست‌های شهروندان ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید مخازن جدید زباله اختصاص یافت.

به گزارش ایمنا، اسماعیل موحدی نژاد اظهار کرد: اکنون روزانه ۴۰۰ تن زباله در بندرعباس تولید می‌شود که به نسبت جمعیت، میزان آن بالاست و به همین دلیل نوسازی و توسعه مخازن در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: جایگزینی و یا در مواردی تعمیر مخازن زباله یکی از ضرورت‌های امروز شهر بندرعباس محسوب می‌شود که در برخی نقاط نواقص آن موجب انباشت زباله تا زمان جمع آوری شده است.

معاون خدمات شهری شهردار بندرعباس اظهار کرد: جمع آوری به موقع زباله در شهر با استفاده از ماشین آلات، نیروی انسانی و امکانات موجود در صدر برنامه‌های خدمات شهری، شهرداری‌های مناطق و نواحی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه اکنون خرید هر مخزن زباله بیش از شش میلیون تومان هزینه می‌برد، افزود: نیاز است تا هم شهروندان و هم نیروهای تنظیف شهری در حفظ و نگهداری این مخازن بیش از گذشته کوشا باشند.

موحدی نژاد گفت: در برخی نقاط نیز مخازنی را که تنها چرخ‌های آن‌ها معیوب شده اند تعمیر و بازسازی می‌شوند تا مورد استفاده بهتری قرار گیرند.

وی از شهروندان درخواست کرد: به منظور جلوگیری از انباشت زباله در محلات از قرار دادن زود هنگام زباله در مخازن پیش از ساعت ۲۱ خودداری کنند.

معاون خدمات شهری شهردار بندرعباس یادآور شد: اگر شهروندان در هر نقطه از شهر با انباشت زباله مواجه شدند به سامانه ۱۳۷ شهرداری بندرعباس اطلاع دهند تا نسبت به جمع آوری آن‌ها در کمترین زمان ممکن اقدام شود.

کد خبر 454087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.