رئیس جمهور روسیه به پارکینسون مبتلا شده است

رئیس جمهوری ۶۸ ساله روسیه که به تازگی زمینه را برای ماندن در قدرت تا بیش از یک دهه آینده فراهم کرده بود، حالا ناچار است به دلیل ابتلا به یک بیماری عصبی حاد تا چند ماه آینده کاخ کرملین را ترک کند.

به گزارش ایمنا، دیلی‌میل به نقل از منابع خبری روسیه مدعی شد که ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به دلیل ابتلاء به یک بیماری عصبی حاد تا چند ماه آینده کاخ کرملین را ترک می‌کند.

گفته می‌شود پوتین این تصمیم را به توصیه معشوقه سابق خود، آلینا کابائوا ۳۷ ساله و قهرمان سابق ژیمناستیک گرفته است؛ او به پوتین توصیه کرده برای بدتر نشدن سلامتی خود زودتر بازنشسته شود.

به تازگی تصاویری از پاهای لرزان پوتین هنگام نشستن روی صندلی منتشر شد و مردم و کارشناسان را شگفت‌زده کرد. خودکاری که رئیس جمهوری ورزشکار روسیه نتوانست درست در دست بگیرد یا فنجان قهوه که گفته می‌شود پر از آرامبخش بوده از دیگر نشانه‌های ابتلای او به بیماری عصبی پیشرفته پارکینسون است.

در هفته‌های اخیر ماجرای تصویب قانونی برای دادن مقام سناتوری همیشگی به پوتین خبرساز شده بود. گفته می‌شود خود او پیشنهاد تصویب این قانون را داده و می‌خواهد تا پایان عمر مصونیت قانونی و سیاسی داشته باشد. علاوه بر کابائوا که زمانی عشق میان او و پوتین جنجالی شده بود، دختران رئیس جمهوری روسیه هم از پدرشان خواسته‌اند قدرت و فعالیت سیاسی را کنار بگذارد.

پوتین در آینده نزدیک یک نخست‌وزیر تازه منصوب و معرفی می‌کند تا زمینه را برای انتقال آرام قدرت در کرملین فراهم کند. هر چند او بارها توان بدنی خود را در رقابت‌های ورزشی مختلف مانند جودو، اسب‌سواری و هاکی روی یخ و البته شنا در آب‌های یخ‌زده به رخ کشیده اما نتوانسته لرزش دست راست خود را از دید رسانه‌ها و مردم پنهان کند.

کد خبر 453777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.