امینی‌زاده: آمار، مبنای توسعه و کیفیت عملکرد است

شهردار بندرعباس گفت: کسی که ضرورت برنامه ریزی در انجام کارها را درک کرده باشد، نسبت به کار آمار توجه بیشتری دارد، زیرا این امر مبنای توسعه آینده و کیفیت عملکرد در آینده است

به گزارش ایمنا، عباس امینی‌زاده در مراسم رونمایی از سالنامه آماری سال‌های ۹۶ و ۹۷ شهرداری بندرعباس اظهار کرد: همه نسبت به اهمیت مسئله آمار در برنامه‌ریزی هرچه بهتر واقف هستیم و می‌دانیم چه ارزشی دارد.

وی با قدردانی از مدیران و کارشناسان آمار در جمع‌آوری و راستی آزمایی آمار بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس، افزود: مقام معظم رهبری نیز به این مسئله اشاره روشن و دقیق داشته اند و آمار را، به ستون فقرات تشبیه کرده‌اند.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: مبنای فعالیت هر دستگاه آمار و اطلاعات دقیق بوده و جمع‌آوری آمار درست زمینه ساز شفافیت است.

وی با اشاره به دیگر مزایای آمار دقیق، گفت: شناسایی نقاط قوت و ضعف در عملکرد دستگاه از دیگر مزایای این فرآیند است و اگر تحلیل آمار نداشته باشیم و اطلاعات را خوب جمع آوری نکنیم، دچار مشکل خواهیم شد.

امینی زاده عنوان کرد: اگر بخواهیم چارچوب درست برای تجزیه و تحلیل کیفیت عملکرد داشته باشیم، باید آن را به کمیت تبدیل کنیم که در صورت داشتن اطلاعات و آمار میسر می‌شود.

وی عنوان کرد: کسی که نگاه برنامه ریزی داشته باشد، اهمیت کار آمار را بهتر درک می‌کند، زیرا این امر مبنای توسعه آینده و کیفیت عملکرد در آینده است.

کد خبر 453687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.