پایدارسازی امنیت عمومی در گرو اشراف پلیس بر تحولات جامعه است

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه نقش رده‌های اجتماعی پلیس در تحرک و تحول نیروی انتظامی محوری است، گفت: لزوم پایدارسازی امنیت ایجاب می‌کند پلیس میزان اشرافیت اجتماعی خود بر تحولات جامعه را ارتقا و به روز کند.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمی و برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص) و ثمره خون مطهر هزاران شهید است، بنابراین وجاهت جایگاه پلیس در چنین نظامی قطعاً در خدمتگزاری به مردم است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات در ناجا راه‌اندازی معاونت اجتماعی است، گفت: از رویکردهای مهم ناجا جامعه محور بودن است در واقع پلیس توانسته است با تشکیل و راه اندازی معاونت اجتماعی، مسائل و آسیب‌های اجتماعی را تحلیل، پیش‌بینی و با پیشگیری از بروز و ظهور آنها منزلت پلیس در جامعه را افزایش دهد.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اهمیت مسائل اجتماعی در کارکرد پلیس تصریح کرد: نیروی انتظامی با طیف وسیعی از مسائل اجتماعی سروکار دارد که حل چالش‌های آن نیازمند ارتقا اشرافیت اجتماعی پلیس بر تحولات و رویدادهای جامعه است و این مهم به سبب فعالیت رده‌های اجتماعی در نیروی انتظامی به مرحله رشد و بلوغ رسیده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به نقش محوری رده‌های اجتماعی در تحرک و تحول اساسی در سازمان نیروی انتظامی، افزود: برای تحقق نظم و امنیت و پایدارسازی انضباط اجتماعی در جامعه نیازمند پلیس مقتدر و اجتماع پسند هستیم که همزمان با عملکرد موفق عملیاتی و انتظامی بتواند با رویکرد اجتماعی، مشارکت مردم را در حوزه امنیت و انضباط افزایش دهد.

سردار معصوم بیگی "تحول گرایی" را از ضرورت‌های انکارناپذیر در تمام بخش‌های نیروی انتظامی ارزیابی و عنوان کرد: بخشی از تحول آفرینی در سازمان نیروی انتظامی در گرو فعالیت‌های اجتماعی است لذا سرآمد بودن در این حوزه نیازمند حمایت و پشتیبانی همه جانبه از امور اجتماعی است.

وی با تاکید بر لزوم تقویت معاونت اجتماعی پلیس پیشگیری در راستای تحقق اهداف کلان این پلیس، تصریح کرد: معاونت اجتماعی زبان گویای پلیس پیشگیری است و در خط مقدم ایجاد و ارتباط دو سویه بین مردم و کلانتری‌ها قرار دارد، لذا با تقویت این مجموعه گام‌های اساسی در اجرای موفق مأموریت‌ها بر خواهیم داشت.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: این زبان گویا پلی بین مردم و رده‌های متعدد پلیس پیشگیری است که وظیفه آن آگاه سازی مردم از فعالیت‌های پر شمار و متنوع، توانمندی‌ها و مهارت‌های حرفه‌ای و بسترسازی برای همفکری و همگامی شهروندان با پلیس پیشگیری است.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم در اولویت کاری این پلیس قرار دارد، خاطر نشان کرد: آسیب‌های اجتماعی عامل اصلی وقوع جرایم هستند که بسیاری از این آسیب‌ها را می‌توان با آموزش و آگاه سازی پیشگیری کرد البته در این زمینه معاونت اجتماعی در اجرای این راهبرد نقش ویژه ای ایفا می‌کند.

وی یکی دیگر از وظایف مهم رده‌های اجتماعی را بالا بردن احساس امنیت در جامعه و کاهش فاصله احساس امنیت با خود امنیت اعلام کرد و گفت: با ارتقا احساس امنیت در بین مردم است که سایر محورهای مرتبط با امنیت اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی و … نیز در جامعه افزایش می‌یابد.

سردار معصوم بیگی در پایان با اشاره به انتصاب جدید معاون اجتماعی در پلیس پیشگیری ناجا اظهار کرد: ما در این حوزه نیازمند نیروها و مدیرانی علاقمند به حوزه اجتماعی و همچنین ولایی، تحول گرا، پرتلاش و لایق، آینده نگر و متخصص هستیم.

کد خبر 453660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.