عرضه کالا در سطح بازار افزایش خواهد یافت

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده برای ترخیص فوری کالاهای اساسی، ضروری و مواد اولیه تولید در گمرک، عرضه کالا در سطح بازار افزایش خواهد یافت و قیمت‌ها متعادل خواهد شد.

به گزارش ایمنا به نقل از شاتا، «صدیف بیک‌زاده» با بیان اینکه با توجه به تصمیمات اتخاذ شده برای ترخیص فوری کالاهای اساسی، ضروری و مواد اولیه تولید در گمرک، عرضه کالا در سطح بازار افزایش خواهد یافت و قیمت‌ها متعادل خواهد شد، اظهار کرد: میلیون‌ها تن کالاهای موجود در گمرک، با تسهیل و استفاده از روش‌هایی از جمله استفاده از ارز صادراتی، متقاضی یا ارز تأمین شده از طریق بانک مرکزی، بدون الزام به کد رهگیری ترخیص خواهند شد.

وی ادامه‌داد: در کنار اجازه ترخیص درصدی به گمرک، روند ترخیص کالاها از گمرکات تسریع خواهد شد و این موضوع موجب متعادل شدن قیمت‌ها و دسترسی مصرف‌کنندگان به کالاها می‌شود.

بیک زاده گفت: پس از بیانات رهبر معظم انقلاب برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی، ستاد تنظیم بازار کشور بعد از ظهر دیروز جلسه ویژه‌ای را برگزار کرد و با تقسیم کار بین دستگاه‌های مختلف به‌طور قطع شاهد مؤثر بودن تصمیمات تنظیم بازار خواهیم بود.

وی تاکید کرد: وظایف وزارت جهاد کشاورزی تا سطح عمده‌فروشی کالاهایی مانند مرغ و تخم‌مرغ است و محدودیت یا اعمال هرگونه صادرات این محصولات با وزارتخانه مزبور است، اما همچنان وزارت صنعت ضمن انجام وظیفه ثبت‌سفارش کالاها، در سطح خرده‌فروشی و توزیع، وظایف قبلی خود را خواهد داشت.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت گفت: در این جلسه مقرر شد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز مطابق با وظایف خود با خروج دام زنده از کشور مقابله کند.

بیک زاده خاطرنشان‌کرد: با این تقسیم کار و تعیین شدن وظایف دستگاه‌های اجرایی با توجه به قوانین بالادستی، شاهد تنظیم مؤثر بازار در هفته‌ها و ماه‌های آینده خواهیم بود.

کد خبر 453469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.