۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
جمع آوری ۴۰۰ زن معتاد متجاهر

رئیس پلیس پایتخت گفت: ۴۰۰ نفر از زنان معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع آوری شدند و به علت اینکه ظرفیت موجود پر شده است، درخواست ظرفیت جدید کرده‌ایم.

به گزارش ایمنا، طبق آمار اعلام شده از سوی نهادهای رسمی کشور، تعداد زنان معتاد متجاهر در تهران رقمی بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر است که برای نگهداری تمام آن‌ها و انجام اقدامات درمانی بر روی آن‌ها هنوز به اندازه کافی ظرفیت ایجاد نشده است.

اقدامی که علاوه بر کمبود فضاهای نگهداری، معضلاتی همچون کرونا نیز برای آن سختی‌هایی ایجاد کرده است. در این میان امروز به نظر می‌رسد عملیات جمع‌آوری این زنان با خللی مواجه شده است.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در این خصوص گفت: ۴۰۰ نفر از زنان معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع‌آوری شدند و به علت اینکه ظرفیت موجود پر شده است، درخواست ظرفیت جدید کرده‌ایم.

وی افزود: آن ظرفیتی که در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفته است به صورت کامل پر شده است و باید ظرفیت جدید در اختیار ما قرار گیرد تا این طرح ادامه پیدا کند. ۲۷۵ نفر از معتادین دارای بیماری واگیردار و دارای زخم باز نیز در هفته اخیر از سطح شهر تهران جمع‌آوری شده اند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: این ۲۷۵ نفر وارد پروسه شده اند و به مراکز بازپروری تحویل داده شده اند. طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر ادامه دارد و هر زمان که برای ما ظرفیت ایجاد شود، افراد باقی مانده را نیز به این مراکز هدایت خواهیم کرد.

رحیمی افزود: نیروی انتظامی در این عرصه حضور دارد و هیچگاه این طرح را تعطیل نکرده است.

منبع: برنا

کد خبر 452566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.