راه‌اندازی مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری کرمان

شهردار کرمان در آیین افتتاح مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهرداری این شهر حرکت به سمت هوشمندسازی در حوزۀ مدیریت شهری را از موضوعات مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک شهری در راستای دستیابی به شهر هوشمند، ازجمله اقدامات مهم در این زمینه است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سیدمهران عالم‌زاده ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری که به همت شهرداری کرمان تجهیز و آماده شده، در قالب پویش «افتتاح» و با شعار «هر هفته یک افتتاح» به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: شهرداری کرمان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اقدام به راه‌اندازی این مرکز کرده است.

شهردار کرمان با بیان اینکه این سامانه برای ثبت هوشمند تخلفات و اِعمال قانون رانندگان ایجاد شده و با راه‌اندازی آن تخلفات رانندگان در لحظه، رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه، به امنیت بالاتری دست پیدا خواهیم کرد.

عالم‌زاده امنیت را بزرگترین نعمت در هر جامعه‌ای دانست و ضمن قدردانی از نیروی انتظامی عنوان کرد: نیروی انتظامی نقش بسزایی در ایجاد نظم و تأمین امنیت در جامعه ایفا می‌کند.

وی آموزش و فرهنگ‌سازی را از موضوعات مهم در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک برشمرد و تاکید کرد: شهرداری کرمان سعی دارد با ساخت کلیپ و انیمیشن و همچنین استفاده از بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی شهری، در زمینه فرهنگ‌سازی در حوزه حمل‌ونقل عمومی و ترافیک، اقدامات مؤثری انجام دهد.

شهردار کرمان ناوگان حمل‌ونقل عمومی خوب، سریع، مطمئن و در دسترسِ همگان را یکی از عوامل مهم در کاهش مشکلات ترافیکی دانست و افزود: ارتقای حوزه حمل‌ونقل عمومی در این دوره با جدیت در دستور کار قرار گرفته و طی سال گذشته ۲۵ دستگاه اتوبوسِ ناوگان حمل‌ونقل عمومی بازسازی شد.

عالم‌زاده ادامه داد: در سال‌جاری نیز ۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی می‌شود؛ ضمن اینکه با حمایت شورای اسلامی شهر نیز توانستیم ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید را با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان خریداری کنیم که به‌زودی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه می‌شوند.

وی با اشاره اقدامات خوبی که در حوزه حمل‌ونقل عمومی رقم خورده است، گفت: ایجاد مسیرهای دوچرخه‌سواری و توجه به نظام حمل‌ونقل عمومی به‌صورت یکپارچه نیز از موضوعات مهم و حائز اهمیت است که با بررسی‌های انجام‌شده، هشت مسیر دوچرخه‌سواری در اولویت طرح جامع شهر کرمان دیده شده و بر اساس نیاز و اولویت در نقاط مختلف شهر ایجاد خواهد شد.

شهردار کرمان ساخت تقاطع‌های غیر هم‌سطح، اصلاح هندسی معابر و اجرای طرح‌های ترافیکی را از دیگر برنامه‌های حوزه حمل‌ونقل عمومی دانست و اظهار کرد: مکانیزه کردن مرکز کنترل ترافیک شهری درجهت ثبت و رصد تخلفات ترافیکی جهت اِعمال قانون نیز ازجمله اتفاقات خوبی است که در زمینه ایجاد نظم و انضباط ترافیکی انجام گرفته است.

عالم‌زاده افزود: از دیگر مزایای مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری کرمان، روان‌سازی ترافیک، جلوگیری از ترددهای خطرآفرین در سطح شهر و افزایش آرامش شهروندان است.

وی از تجهیز خودروی سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی، اهدایی شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان نیز خبر داد و افزود: از قابلیت‌های این خودرو می‌توان به امکان ثبت تخلف خودروهای پارک‌شده در حاشیه خیابان ازجمله پارک دوبل و توقف‌ممنوع و نظارت بر تمام توقف‌های غیرمجاز، نظارت و کنترل تردد خودروها و شناسایی جهت اعمال قانون رانندگانی که حرکات نمایشی و خطرآفرین دارند و همچنین ثبت و نظارت بر تصادف‌های درون‌شهری اشاره کرد.

کد خبر 452471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.