ایجاد مرکز مانیتورینگ سبب کاهش ترافیک شهری می‌شود

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری در روان‌سازی گره‌های ترافیکی در مناطق پرتردد شهری، مدیریت بحران و همچنین نظارت بهتر و بیشتر بر خدمات شهری، راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عبدالرضا ناظری در مراسم راه‌اندازی مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری کرمان با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ در روان‌سازی و کاهش ترافیک در مناطق پرتردد شهری، مدیریت بحران و نظارت بر خدمات شهری تأثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: ثبت تخلفات رانندگی به‌صورت هوشمند، ارسال تخلفات جهت اِعمال قانون به سایت مرکزی راهور ناجا و امکان پایش معابر به‌منظور بهره‌برداری‌های مختلف شامل ثبت تخلف، کنترل ترافیک و پایش معابر، از قابلیت‌های این مرکز است.

وی ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی این مرکز، کنترل ترافیک شهری و رعایت قوانین از سوی شهروندان، شاهد بهبود وضعیت ترافیک شهر و کاهش آمار تصادفات و سوانح رانندگی باشیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ با هدف بهره‌مندی از سیستم هوشمند و دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی در سطح شهر بصورت الکترونیکی، در کنترل بار ترافیکی و کاهش آمار تصادفات تأثیر بسزایی دارد.

ناظری ادامه داد: باید در زمینه تأمین امنیت، نظم ترافیکی و حفظ جان مردم تلاش کنیم و سطح فرهنگ ترافیکی مردم را با فرهنگ‌سازی ارتقا بخشیم تا کمتر شاهد حوادث و تلفات رانندگی باشیم.

به گزارش ایمنا، در پایان این آئین و در ادامه رویکرد شهرداری کرمان در توسعه زیرساخت‌های شهری، با هدف ارتقای امنیت اجتماعی، در هجدهمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، «مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری و سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی»، با همت شهرداری کرمان و همراهی راهنمایی و رانندگی استان به بهره‌برداری رسید.

کد خبر 452467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.