اردوغان: مکرون نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد

رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه با انتقاد از اظهارات ضد اسلامی همتای فرانسوی خود، گفت: امانوئل مکرون نیاز به آزمایش سلامت ذهنی دارد.

به گزارش ایمنا به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان اظها کرد: درباره رئیس جمهوری که آزادی عقیده را نمی‌فهمد و با میلیون‌ها عضو از گروه‌های اعتقادی مختلف به این شکل برخورد می‌کند، می‌توان گفت که اول از همه، باید چکاپ ذهنی انجام بدهد. این فرد با اسلام و مسلمانان چه مشکلی دارد؟ او احتیاج به مداوای ذهنی دارد.

وی افزود: فرانسه یک سال دیگر شاهد انتخابات خواهد بود و آن زمان سرنوشت مکرون را خواهیم دید. به نظرم پایان [ریاست] او خیلی دور نیست؛ چراکه او نفعی برای فرانسه نداشت.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: اقدام فرانسه ای که ظاهراً خود را قلعه آزادی و لائیستی می‌داند در کشیدن کاریکاتور علیه پیامبر اسلام بدترین نوع ابتذال به شمار می‌آید و در حد و حدود آزادی نمی‌گنجد؛ بلکه اسلام ستیزی است.

اردوغان همچنین با اشاره به حمله پلیس به مسجدی در برلین، گفت: ما در اروپا ذهنیت متعصب را دیده‌ایم. اما این فشارها و حملات، فاشیسم در اروپا را به حد اعلا رسانده است.

وی افزود: اروپایی که در جنگ‌های اول و دوم بزرگترین کشتارهای تاریخ بشر را انجام داد، منطقی نیست و در واقع با گشودن جبهه‌ای جدید علیه مسلمانان، پایان خود را رقم می‌زند.

رئیس جمهور ترکیه پیش‌تر نیز هدف مکرون از طرح «اسلام فرانسوی» را تسویه حساب با اسلام و مسلمانان دانسته و گفته بود که این اقدامات با هدف ایجاد یک سیستم علیه مسلمانان انجام می‌شود.

رئیس جمهور فرانسه اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد؛ امری که با واکنش تند مسلمانان رو به رو شده است.‌

کد خبر 451594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.