تمهیدات ویژه اصفهان‌نما برای مهندسان طراح و ناظر شهر

مدیر کل نظارت بر اجرای ضوابط شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: تمامی مهندسان طراح و ناظر شهر می‌توانند با مراجعه به وبسایت اصفهان‌نما علاوه بر استفاده از خدمات قبلی همچون کسر سهمیه، گزارش‌ها و تاییدات خود را به صورت آنلاین و بدون مراجعه به شهرداری ارسال کنند.

خلیل عسگرپور در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به قابلیت‌های نرم‌افزار اصفهان‌نما، اظهار کرد: در برنامه سنجش‌پذیر شهردار به توسعه دولت الکترونیک و شهر هوشمند تاکید شده است.

وی افزود: در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و با هدف کاهش مراجعه همشهریان به مناطق ۱۵ گانه و همچنین شرایط کرونایی و تأکید شهردار اصفهان مبنی بر انجام اقداماتی با هدف کاهش رفت و آمد غیرضروری در سطح شهر، سال گذشته معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان وبسایت اصفهان‌نما به آدرس WWW.MY.ISFAHAN.IR را راه‌اندازی کرد.

مدیر کل نظارت بر اجرای ضوابط شهرسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه با راه‌اندازی سامانه اصفهان‌نما برای جلوگیری از ترددهای غیرضروری شهروندان به شهرداری بسترهای لازم فراهم شده است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند تمامی خدمات شهرسازی اعم از پرداخت عوارض نوسازی و کسب و پیشه، درخواست گواهی پروانه ساختمانی، پایان کار، پایان سفت‌کاری و درخواست پاسخ به استعلام ادارات را از این درگاه و بدون حضور در مناطق شهرداری و فقط از طریق مراجعه به اصفهان‌نما تهیه کنند.

وی ادامه داد: غیر از خدمات شهرسازی، وبسایت اصفهان‌نما در حوزه حمل و نقل و محیط زیست و فضای عمومی شهر نیز خدماتی را به شهروندان ارائه می‌کند.

عسگرپور تاکید کرد: شهروندان به صورت یکسان و بدون محدودیت زمانی و مکانی از طریق امکانات تلفن همراه یا کامپیوتر می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۶ خدمت ذیل موارد ذکر شده در مناطق ۱۵ گانه است که به جهت آموزش و فرهنگ‌سازی مناسب، به زودی هشت خدمت دیگر در مناطق دو، شش، هفت، هشت، ۹، ۱۰، ۱۲ و ۱۵ قابل دریافت است.

مدیر کل نظارت بر اجرای ضوابط شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: مهندسان طراح و ناظر شهر اصفهان می‌توانند با مراجعه به وبسایت اصفهان‌نما علاوه بر استفاده از خدمات قبلی همچون کسر سهمیه، گزارش‌ها و تاییدات خود را اعم از گزارش مرحله ایستایی، تخلفات ساختمانی، تاییدات پایان کار و سفت‌کاری را به صورت آنلاین و بدون مراجعه به شهرداری ارسال کنند.

وی افزود: طبق هماهنگی با سازمان نظام مهندسی به سمتی گام بر می‌داریم تا اصفهان‌نما به سوی سامانه یکپارچه حرکت کرده و مهندسان در یک سامانه ثبت سهمیه و اقدامات خود را انجام دهند و از مراجعه به سازمان‌های دیگر خودداری شود.

کد خبر 451199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.