۴۶۰۰ تاکسی با استاندارد یورو۴ شماره‌گذاری شد

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌شهری کشور گفت: از زمان موافقت دولت با شماره‌گذاری تعدادی تاکسی با استاندارد یورو ]چهار و ابلاغ آن در مرداد ماه تا کنون، چهار هزار و ۶۰۰ دستگاه تاکسی با این استاندارد شماره‌گذاری و تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی در این باره اظهار کرد: نوسازی این تعداد تاکسی فرسوده با همکاری سازمان محیط زیست برای شماره گذاری خودورهای متقاضیانی صورت گرفت که در اسفند سال ۱۳۹۸ و همین طور ابتدای سال جاری ثبت نام کرده بودند و در فهرست دریافت تاکسی نو قرار داشتند.

وی با بیان اینکه بر اساس این مصوبه قرار بود تا ۳۰ مهر ماه امسال پنج هزار تاکسی به این روش نوسازی شود، تاکید کرد: امیدواریم در آبان ماه شرکت خودرو ساز بتواند خودروهایی را با استاندارد یورو ۵ در اختیار ما برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی قرار دهد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: خودرو ساز گفته که در ماه آینده این تحویل را انجام دهد و مجوز لازم را هم کسب کرده و خودروهای مورد نظر هم شامل سمند و پژو ۴۰۵ است.

وی با بیان اینکه هنوز در مورد قیمت‌های خودروهای تحویلی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اعلام نظر نشده، تصریح کرد: پیگیر این هستیم بتوانیم تسهیلاتی را برای متقاضیان که تمایل به نوسازی خودرو تاکسی خود هستند را فراهم کنیم، اما در حال حاضر به دلیل افزایش چند برابری قیمت خودرو و در ادامه نوسازی ناوگان تاکسیرانی، شهرداری‌های تهران، مشهد، بوشهر و همدان تسهیلات اعطا می‌کنند.

ضامنی ادامه داد: اگر اقدامات لازم برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی انجام نشود، تعداد تاکسی‌های فرسوده کشور در سال ۱۴۰۰ به ۲۴۳ هزار دستگاه خواهد رسید و این در حالی است که ۳۲۰ هزار تاکسی در کشور فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: طرح نوسازی تاکسی‌ها از بهمن سال ۹۵ به عنوان یک طرح ملی و با مشارکت سازمان‌های ذیربط آغاز شد و تا کنون حدود ۷۴ هزار دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 450997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.