شهرک علمی تحقیقاتی در گلپایگان تأسیس می‌شود

فرماندار گلپایگان از تأسیس شهرک علمی تحقیقاتی در گلپایگان خبر داد و گفت: فرمانداری گلپایگان در ارزیابی عملکرد وزارت کشور در بین ۲۴ فرمانداری استان رتبه نخست را به دست آورد و این اتفاق مهمی در تاریخ شهرستان گلپایگان در حوزه اداری است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، دکتر حسین یار محمدیان امروز (دوشنبه) در جلسه رفع موانع و هماهنگی برای ایجاد شهرک علمی تحقیقاتی در گلپایگان اظهار داشت: با توجه به اینکه در کل کشور شهرک علمی تحقیقاتی تنها در مراکز استان‌ها وجود دارد اما در استان علاوه بر شهر اصفهان در شهرستان‌های کاشان و گلپایگان تأسیس آن در دستور کار قرار گرفت و در این راستا تمام دستگاه‌های شهرستان را بسیج کردیم تا همکاری و پاسخ سریع به هرگونه استعلام و مکاتبات را انجام دهند.

وی گفت: با تأسیس شهرک علمی تحقیقاتی در گلپایگان حدود یکصد شرکت فن‌آوری و دانش بنیان در حوزه کشاورزی، مواد غذایی و صنایع تبدیلی مستقر می‌شوند تا جوانان خلاق و استارتاپ‌ها در این مجموعه به فعالیت مشغول شوند.

فرماندار گلپایگان تصریح کرد: پس از واگذاری زمین توسط راه و شهرسازی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و موافقت هیئت امنای شهرک و اخذ مجوز انشعابات سال آینده فاز نخست شهرک علمی تحقیقاتی در جاده کوچری بعد از مسکن مهر در زمینی به متراژ ۸۶ هکتار اجرا خواهد شد.

یار محمدیان با بیان اینکه پروژه‌هایی در شهرستان از جمله شرکت استویا، گاوداری فضیل و گلخانه ۲۰ هزار هکتاری در حال اجرا است، گفت: فرمانداری گلپایگان در ارزیابی عملکرد وزارت کشور در بین ۲۴ فرمانداری استان رتبه نخست را به دست آورد و این اتفاق مهمی در تاریخ شهرستان گلپایگان در حوزه اداری است.

جعفر قیصری سرپرست شهرک علمی تحقیقاتی استان اصفهان در ادامه اظهار داشت: ایجاد ناحیه علمی تحقیقاتی سبب جذب جوانان حوزه نوآوری و فناوری در گلپایگان و حتی شهرستان‌های همجوار با آن خواهد شد.

وی گفت: شهرک عملی تحقیقاتی یک مجموعه پیشرو در کشور در زمینه جذب شرکت‌های فناوری و دانش بنیان است و برای توسعه آن از وزارت علوم و فناوری و هیئت امنای شهرک مجوز تأسیس در گلپایگان درخواست کردیم.

سرپرست شهرک علمی تحقیقاتی استان اصفهان، شرایط آب و هوایی و وجود صنایع مختلف و پتانسیل و ظرفیت دانشگاه‌های گلپایگان را محور اصلی تأسیس این شرکت دانش بنیان عنوان و تصریح کرد: با ایجاد این ناحیه علمی تحقیقاتی در گلپایگان پیش بینی می‌شود یکصد شرکت فعال علمی و دانش بنیان در حوزه کشاورزی، مواد غذایی و صنایع تبدیلی استقرار داشته باشند.

کد خبر 450689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.