۱۲۰۰ کلاه ایمنی رایگان به موتورسواران اهدا شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان، از اهدای رایگان یک هزار و ۲۰۰ کلاه ایمنی به موتورسواران با مشارکت پلیس و همکاری دستگاه‌ها، نهادهای مردمی و خیران امنیت ساز خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا محمدی پیرامون اقدامات پلیس راهور در خصوص فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسواران، اظهار کرد: موضوع جان باختن و مجروح شدن موتورسیکلت سواران در تصادفات رانندگی قصه پرغصه‌ای برای پلیس است چرا که علی رغم آمارها، توصیه‌ها و هشدارهایی که بارها و بارها از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کنیم اما همچنان شاهد بی‌توجهی و بی‌رغبتی این قشر در استفاده از کلاه ایمنی که به نوعی حافظ جان آنها است هستیم.

وی افزود: علی رغم اینکه امسال شاهد کاهش جان باختگان در حوزه موتورسواران بودیم اما همچنان بیشترین میزان جان باختگان ناشی از تصادفات رانندگی استان اصفهان مربوط به این قشر است و این موضوع نشان می‌دهد که هنوز در اول کار هستیم و باید کارهای بیشتر و گسترده‌تری از سوی سازمان‌ها، نهادها و گروه‌های مردمی باشیم.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: پلیس راهور استان اصفهان تا پیش از شیوع بیماری کرونا سلسله همایش‌های فرهنگی و آموزشی خوبی تحت عنوان "کلاهی برای زندگی" را با مشارکت سازمان، دستگاه‌ها، نهادهای مردمی و خیران امنیت ساز در سطح استان اجرا کرد که متأسفانه این برنامه به دلیل ملاحظات بهداشتی متوقف شد.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان از اهدای رایگان یک هزار و ۲۰۰ کلاه ایمنی به موتورسواران با برگزاری ۹ مورد از این همایش‌ها، پیش از شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی پلیس راهور استان اصفهان در دوران کرونا تعطیل نشده و تلاش می‌کنیم تا با استفاده از بستر فضای مجازی به ارتقای سطح فرهنگ و آموزش رانندگان و راکبان موتورسیکلت بپردازیم.

وی اضافه کرد: معتقدم بهترین جایی که خیّران می‌توانند هزینه کنند کمک به توسعه فرهنگ سازی و آموزش موتورسواران، تهیه کلاه ایمنی و حتی تلاش برای تعویض موتورسیکلت‌های برقی با بنزینی موتورسواران است.

سرهنگ محمدی با اشاره به نظر پزشکان و متخصصان مبنی بر اینکه اصابت ضربه سر موتورسواران با زمین در هنگام تصادف دلیل اصلی مرگ این افراد است، اظهار کرد: مطمئناً تلاش برای فرهنگ‌سازی استفاده از کلاه ایمنی و استفاده از موتورسیکلت‌های برقی که از سرعت و ایمنی بالایی نسبت به موتورسیکلت‌های بنزینی برخوردارند منجر به کسب موفقیت بزرگ در زمینه نجات جان انسان‌ها خواهد شد که اقدامی خداپسندانه و ارزشمند است.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: از ابتدای امسال بنابر تدبیر فرمانده انتظامی استان اصفهان طرح تشدید برخورد با تخلفات موتورسیکلت‌ها به ویژه موتورسیلکت‌های فاقد پلاک، پلاک قدیمی و پلاک مخدوش و موتورسیکلت‌های هنجارشکنی که برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌کنند در دستورکار جدی پلیس راهور استان قرار گرفته و برخوردهای خوبی هم در این خصوص داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: با این حال تجربه نشان داده اگر راکب موتورسیکلت خودش فرهنگ قانونمداری نداشته باشد نمی‌توان از وقوع حوادث ناگوار برای آنها جلوگیری کرد و بنابر این باز هم تاکید می‌کنم که بایستی فرهنگ راکبان موتورسیکلت ارتقا یابد.

کد خبر 450489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.