سلامی: شهدای مدافع حرم استوانه‌های سربلندی کشور هستند

فرمانده کل سپاه، شهیدان مدافع حرم را استوانه‌های مستحکم عزت، سرافرازی و سربلندی کشور توصیف کرد و گفت: آنچه امروز در این سرزمین به نام عزت، امنیت، آرامش، پیشرفت، رفاه و سربلندی وجود دارد مدیون رشادت این دلیرمردان هستیم.

به گزارش ایمنا به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر پاسدار حسین سلامی با آرزوی قبولی عزاداری‌ها و عبادات مردم در ایام سوگواری عزای اهل بیت (ع) و تبریک حلول ماه ربیع‌الاول، با اشاره به بازگشت پیکر مطهر شهدای مدافع حرم کربلای خان‌طومان اظهار کرد: خداوند متعال را برای بازگشت ستارهای درخشان در این ایام شاکر هستیم.

وی با بیان اینکه آسمان پرافتخار شهیدان این سرزمین با ستاره‌های درخشان خان‌طومان دوباره درخشیده است، افزود: فضای جامعه ایران اسلامی این روزها با عطر شهدای مدافع حرم، معطر شده و نسیم رحمت پیکر مطهر شهدای خان‌طومان، رایحه دل‌انگیز شهادت را در جامعه جاری کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیکر نورانی شهدای مدافع حرم روح نشاط، طراوت و جهاد را در جامعه منتشر کرده است، خاطرنشان کرد: خان‌طومان نامی است که با استان مازندران کاملاً عجین شده است و در حافظه مردم دیار مازندران این نام نشان دهنده حماسه‌سازی مردم بزرگ و شرافتمندی است که برای دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) و نجات جان ملت مسلمان سوریه از توطئه تکفیری تروریستی از این دیار هجرت کردند.

سلامی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم خان‌طومان برای حفظ امنیت ملی و آرامش مردم ترک دیار کردند، گفت: این شهدای عزیز جهاد را برگزیدند و در همان سرزمین به شهادت رسیدند و پس از قریب پنج سال، با بازگشت پیکر مطهر این عزیزان چشم همه ما بویژه خانواده‌های عزیز شهدای والامقام به نورشان روشن شد.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم خان‌طومان افتخار دیگری برای ایران اسلامی آفریدند، تصریح کرد: از مردم با غیرت، با شرف، مؤمن و انقلابی مازندران که در این ایام کرونایی با رعایت همه ملاحظات بهداشتی شهیدان را تنها نگذاشتند و غیرتمندانه و با عشق زیر تابوت این عزیزان را گرفتند و تا عرش الهی با شکوه بدرقه کردند، قدردانی می‌کنم.

فرمانده کل سپاه در ادامه شهیدان مدافع حرم را استوانه‌های مستحکم عزت، سرافرازی و سربلندی کشور توصیف و تصریح کرد: آنچه امروز در این سرزمین به نام عزت، امنیت، ارامش، پیشرفت، رفاه و سربلندی وجود دارد مدیون رشادت و جوانمردی دلیرمردانی است که به همه آرزوهای دنیایی خود پشت کردند؛ از تعلقات گذشتند و راه نورانی جهاد را که سعادت مسلمانان در آن نهفته است، انتخاب کردند.

سلامی در ادامه تاکید کرد: تا زمانی که قافله شهیدان جریان دارد، و تازمانی که مردانی وجود دارند که به فرمان نایب امام زمانشان صحنه‌های نبرد را از وجود خود پر می‌کنند و سینه‌های ستبرشان را در مقابل تیرهای بلا قرار می‌دهند؛ به این ملت و مملکت هیچ آسیبی نخواهد رسید.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام بویژه سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، افزود: انشاالله شهدای عزیز با راهی که به ما نشان دادند، شاهد باشند تا پرچم را برافراشته نگه داریم و مسیر مستقیم جهاد فی‌سبیل الله را تا پیروزی نهایی ادامه بدهیم.

کد خبر 450475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.