چرا برنامه نودونه عادل فردوسی‌پور مجوز نگرفت؟

یکی از مدیران ساترا درباره مجوز نگرفتن برنامه اینترنتی عادل فردوسی‌پور توضیح داد که به دلیل دریافت نکردن مکتوب استعلام از مراجع مسئول، درخواست مجوز این برنامه در شورای مربوطه مطرح نشده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی سعد، سرپرست معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر «ساترا» در یک رشته توئیت نسبت به چرایی مجوز نگرفتن برنامه عادل فردوسی‌پور نوشت:

درباره خبری که روز گذشته یک رسانه خبری منتشر کرده بود چند نکته را برای ایجاد شفافیت عرض می‌کنم:

۱. رویکرد ساترا حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر ایرانی و انتشار محتوای بومی روی آنهاست. تعداد ۱۵۰ مجوز صادره در دو سال اخیر موجب شده طیف متنوعی از رسانه‌ها به طور قانونی مشغول فعالیت باشند.

۲. در اولین جلسه «شورای موافقت کلی انتشار» که ۹ مهر برگزار شد، به هر سه درخواست برنامه‌های ارائه شده از سوی رسانه‌های صوت و تصویر، پروانه انتشار اعطا شد. برای دادن مجوز به برنامه‌های «هم‌رفیق»، «واسخندیش» و «دیرین دیرین» که پیش‌بینی می‌شود اقبال مخاطبان را به خود جلب کنند، در این جلسه تصمیم گیری شد.

۳. شرط طرح برنامه‌ها در شورای موافقت کلی انتشار، وجود نداشتن موانع حقوقی، قضائی و امنیتی است که در مورد برنامه «۹۹» که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود به دلیل دریافت نکردن مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملاً موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورای مذکور نبود.

۴. حیطه مسئولیتی ساترا فقط تصمیمات رسانه‌ای است. لذا در صورت وجود ملاحظات استعلامی، دعاوی حقوقی یا پرونده‌های قضائی، ساترا امکان بررسی تقاضاهای رسیده را نخواهد داشت.

۵. اصل پایه‌ای حرکت ساترا، حمایت از رسانه‌ها و محتوای داخلی در کنار شفافیت و قاعده‌مندی تصمیمات است. ساترا در حیطه مسئولیتی خود به اعلان شفاف دلایل تصمیمات متعهد است.

کد خبر 449712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.