مبلغ سرانه کمک هزینه خدمات مراکز مثبت زندگی ابلاغ شد

معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور، بخشنامه سرانه کمک هزینه خدمات مثبت زندگی را به مدیران کل بهزیستی استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایمنا، به نقل از سازمان بهزیستی کشور، بر اساس این بخشنامه هدف کمی در هر مرکز ۴۵۰ پرونده تعریف شده که مبلغ ۴۰۰ هزار ریال برای انجام مصاحبه و تشکیل هر پرونده در برآورد شده است و همچنین هزینه بازدید به ازای هر بازدید مبلغ ۵۰۰ هزار ریال در نظر گرفته شده که این مبالغ بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه و در صورت تائید مدیر کل استان، پرداخت می‌شود.

همچنین برای انجام امور مددکاری متناسب با خدمات ارائه شده به ازای هر پرونده مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و برای انجام فعالیت‌های جامعه محور و محله محور نظیر آموزش، آگاه سازی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها، ارائه خدمات سالمندی، برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و اطلاع‌رسانی نیز به ازای هر پرونده مبلغ یک میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است که ارائه گزارش سیستمی و ارسال توسط مرکز به بهزیستی شهرستان و سپس تائید بهزیستی شهرستان و مدیر کل استان، پرداخت خواهد شد.

بنا بر این گزارش، سقف مبلغ دریافتی هر مرکز تا پایان سال و پس از انجام تمامی مراحل، معادل یک میلیارد و ۱۰۲ میلیون ریال خواهد بود که این مبالغ به صورت متمرکز پرداخت می‌شود.

کد خبر 449515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.