اپتومتریست‌ها در تشخیص و پیشگیری از تنبلی چشم کودکان نقش مهمی دارند

نماینده اپتومتری ایران در منطقه مدیترانه شرقی (امکو)، بر نقش ارزنده اپتومتریست‌های کشور در تشخیص تنبلی چشم کودکان تاکید کرد.

به گزارش ایمنا، علی‌اکبر شفیعی در خصوص جایگاه «امکو» در جهان، اظهار کرد: امکو (East Mediterranean council of optometry) یکی از شش منطقه اپتومتری در انجمن جهانی اپتومتری (WCO) است که ایران نقش برجسته‌ای در آن دارد.

وی اضافه کرد: به طور مثال نقش کلیدی ایران در طراحی و راهبرد یکسان سازی کوریکولوم دوره کارشناسی اپتومتری در منطقه مدیترانه شرقی، نقطه قوت حضور مستمر و مؤثر اعضای ایرانی امکو در این مسیر است.

نماینده اپتومتری ایران در منطقه مدیترانه شرقی (امکو)، تصریح کرد: شرکت و همکاری مستمر در دوره‌ها و بحث و تحلیل موارد مربوط به ریشه کنی نابینایی و کم بینایی نقش ایران را در این مسیر پر رنگ تر کرده است. به طور مثال شرکت نماینده ایران در دوره advocacy of optometry در Brian Holden institute که در رابطه مستقیم با انجمن جهانی اپتومتری و قبولی نماینده ایران با درجه ممتاز در این دوره نشانگر نمود برجسته اپتومتری ایران در منطقه شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر تلاش می‌کنیم با داشتن تجربه بالا و ارزشمند اپتومتریست‌های کشورمان، در کاهش و شاید ریشه‌کنی تنبلی چشم کودکان در ایران از طریق طرح غربالگری طراحی و برنامه‌ریزی در این مورد پیشنهاد و راهبری کرده و رهنمود باشیم.

شفیعی به مهر گفت: حضور ایران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پایوران رشته تخصصی اپتومتری در منطقه می‌تواند نقش درخشانی در کاهش نزدیک‌بینی که شاید در حال حاضر از جمله بالاترین موارد vision impairment در سطح جهان است، باشد.

کد خبر 449487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.