پیاده‌راه مدرس به طول ۱۸۰۰ متر در کرمانشاه اجرایی می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرمانشاه گفت: حدفاصل میدان آزادی تا میدان انقلاب با عنوان پیاده‌راه مدرس اجرایی می‌شود.

به گزارش ایمنا، محسن ارجمندی با اشاره به جزئیات اجرای طرح پیاده‌راه سازی خیابان مدرس اظهار کرد: فلسفه وجودی پیاده راه‌ها نه صرفاً عملکردهای فیزیکی و ارتباطی، تثبیت و تقویت برخی کاربری‌های اقتصادی بلکه گسترش ارتباطات و تعاملات اجتماعی-فرهنگی و ایجاد مقیاس انسانی در عرصه عمومی است.

وی تصریح کرد: پیاده‌راه‌ها معابری با بالاترین حد نقش اجتماعی هستند و تأثیر مثبتی بر عابر پیاده به دلیل امنیت و آرامش فضاهای موجود در این پیاده راه و نیز کاهش آلودگی صوتی در نتیجه نبود خودرو دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرمانشاه گفت: طرح پیاده راه سازی خیابان مدرس در دو فاز، حد فاصل میدان آزادی تا چهار راه اجاق و چهار راه اجاق تا میدان انقلاب جمعاً به طول یک هزار و ۸۰۰ متر اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مهندسین مشاوره مجری این طرح، با مطرح کردن سه سناریو به بررسی احداث پیاده راه در خیابان مدرس پرداختند که هفته گذشته در جلسه شورای ترافیک استان کرمانشاه اجرای این طرح با سناریو "احداث خط ویژه در محور وسط خیابان مدرس" تصویب شد.

ارجمندی با اشاره به مشخصات این سناریو، افزود: مساحت پیاده راه سازی که به صورت سنگ‌فرش اجرا می‌شود، در ضلع غربی چهار هزار و ۶۷۰ متر مربع و در ضلع شرقی پنج هزار و ۸۰ مترمربع است که در این سناریو عرض مساحت پیاده راه سازی حد فاصله میدان آزادی تا چهار راه اجاق در ضلع غربی بین ۲.۴ تا ۳.۵ متر و در ضلع شرقی بین ۲.۷ تا ۳.۵ متر خواهد بود.

به گفته وی برای این طرح آیتم‌های منظر شهری، ایمنی، تخلیه و بارگیری مراکز تجاری و سهولت احداث پیش بینی شده است.

جانمایی ۶ ایستگاه اتوبوس در پیاده‌راه مدرس

معاون شهردار کرمانشاه تصریح کرد: برای خط ویژه خیابان مدرس شش ایستگاه اتوبوس جانمایی شده است که ایستگاه اول در حد فاصل کوچه لک‌ها و مسجد زردویی، ایستگاه دوم حد فاصله پارکینگ شبانه روزی امام رضا و کوچه گمرک، ایستگاه سوم حد فاصل کوچه مسجد جامع و خیابان سبزه میدان، ایستگاه چهارم در مجاورت خیابان نواب، ایستگاه پنجم روبروی مسجد حاج شهباز خان و ایستگاه ششم قبل از تقاطع مطهری جانمایی شده و هر ایستگاه به صورت متناظر در دو سمت خیابان مدرس قرار خواهند گرفت.

وی به تشریح مراحل اجرای طرح پیاده راه مدرس پرداخت و گفت: در مرحله مقدماتی این طرح ابتدا اطلاع رسانی‌های عمومی از ۱۵ روز قبل از تجهیز کارگاه شامل: اعلام محدودیت تردد وسایل نقلیه در محور مدرس حدفاصل میدان آزادی تا چهار راه اجاق و اعلام ساعت طرح و تعیین مسیرهای جایگزین انجام خواهد شد.

کارت تردد برای ساکنین محله‌های حاشیه پیاده‌راه مدرس صادر می‌شود

ارجمندی افزود: در ادامه صدور کارت برای ساکنان کوچه‌های ضلع غربی محور مدرس، توضیح در مورد نحوه استفاده از پارکینگ‌های واقع در این محور، تعیین زمان تخلیه و بارگیری برای اصناف، اجرای راه بند متحرک در خیابان‌های اصلی منتهی به خیابان مدرس، نصب علائم هشدار دهنده و ایمنی ترافیک، پیش‌بینی برق برای ایستگاه‌ها و سفارش و آماده سازی نرده‌ها، کفپوش‌ها، مبلمان شهری و سیستم روشنایی قبل از تجهیز کارگاه صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در مرحله اول خط ویژه این طرح؛ ممنوعیت تردد برای وسایل نقلیه شخصی، جدول گذاری ضلع غربی از شمال به جنوب به روش کارتر طولی، احداث سکو در محل ایستگاههای ضلع غربی به طور همزمان، پیش‌بینی ایستگاه‌های موقت در ضلع غربی و استفاده از ایستگاه‌های موجود در جهت مخالف، احداث کانال، اجرای روسازی پیاده راه در ضلع غربی همزمان با نرده گذاری رفیوژ غربی اجرا خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرمانشاه ادامه داد: در مرحله دوم؛ احداث جدول ضلع شرقی از جنوب به شمال و همزمان اجرای سکوی ایستگاه‌های ضلع شرقی و در نظر گرفتن محل موقت ایستگاه برای ضلع شرقی با تابلوی راهنما، احداث کانال و اجرای روسازی پیاده راه در ضلع شرقی همزمان با رفیوژ شرقی خط ویژه انجام خواهد شد.

وی گفت: در مرحله نهایی پس از اجرای جدول و نرده و تعیین محل سکوها؛ کامل شدن سرپناه‌ها، نصب تجهیزات ترافیکی و خط کشی‌ها و اجرای مبلمان شهری و روشنایی تقسیم بندی خیابان مدرس صورت خواهد گرفت.

کد خبر 449457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.