آزمون استخدامی وزارت کشور ۹ آبان برگزار می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور گفت: ۹ آبان ماه امسال آزمون استخدامی وزارت کشور برگزار می‌شود و در این مرحله پذیرفته‌شدگان سه برابر ظرفیت به مرحله مصاحبه تخصصی و علمی راه می‌یابند.

به گزارش ایمنا، پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جواد ناصریان با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ نگاه وزارت کشور بر استفاده حداکثری از نیروهای متخصص به ویژه در سطح استاندار، فرماندار و بخشدار بوده است، گفت: در حال حاضر ۷۸ درصد فرمانداران از مجموعه نیروی‌های باسابقه و کارآزموده وزارت کشور هستند این در حالی است که در گذشته حداکثر تا ۳۷ درصد از نیروهای این وزارتخانه، در سطح فرمانداری‌ها استفاده می‌شد و مابقی به‌شکل مأمور از دستگاه‌های دیگر جذب می‌شدند که این امر آسیب جدی را در اجرای سیاست داخلی کشور به بار می‌آورد.

وی افزود: قبل از دولت تدبیر و امید بیش از ۴۰ درصد پست‌های سرپرستی و مدیریتی وزارت کشور در ستاد، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در اختیار مأموران از سایر دستگاه‌ها بود که این رقم در حال حاضر به ۹.۵ درصد کاهش یافته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با اشاره به سیاست رئیس جمهوری و وزیر کشور در استفاده از نیروهای متخصص از مجموعه وزارت کشور تاکید کرد: در حال حاضر ۷۴ درصد استانداران کشور از مدیرانی هستند که در مجموعه صف و ستاد وزارت کشور رشد کرده و دارای سوابق مؤثر مدیریتی در این حوزه هستند؛ این در حالی است که پیش از دولت روحانی در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۲۹ درصد از استانداران از بدنه وزارت کشور انتخاب می‌شدند.

ناصریان استخدام ۱۵۰۰ نخبه دانشگاهی در مجموعه وزارت کشور از طریق آزمون سازمان سنجش در آینده نزدیک را در اجرای سیاست جامع نیروی انسانی بر شمرد و گفت: مجوزهای لازم از سازمان برنامه و بودجه دریافت شده است.

وی اظهار کرد: افرادی که از طریق آزمون‌های استاندارد سازمان سنجش جذب خواهند شد در سطح بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها مشغول به فعالیت خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور افزود: ۹ آبان ماه امسال آزمون استخدامی وزارت کشور برگزار می‌شود و در این مرحله سه برابر ظرفیت به مرحله مصاحبه تخصصی و علمی راه می‌یابند.

ناصریان با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در بخش منابع انسانی گفت: جذب این تعداد از نخبگان در شرایط و محدودیت‌های بودجه‌ای کشور با همکاری و پذیرش استدلال‌های وزارت کشور در سطح دولت بوده است. ناصریان خاطرنشان کرد:

کد خبر 449315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.