آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان فارس در ۱۹ مهر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۱۹ مهر ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _شنبه ۱۹ مهرماه_ اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، بیش از ۳۱۰ هزار نفر از مردم این استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۶۱ هزار و ۳۵۱ مورد مثبت قطعی ابتلاء شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده است، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۷۰ نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۵۵ هزار و ۲۵ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی یک هزار و ۱۴۳ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۲۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی روند شیوع بیماری در استان فارس را نگران کننده ارزیابی کرد و گفت: با توجه به افزایش بی رویه تعداد موارد بیماران مبتلا به کرونا در استان فارس تمام ظرفیت‌های پیش‌بینی شده برای این بیماری تکمیل شده است و در حل حاضر به محدودیت در بستری بیماران مشکوک و مبتلای قطعی به کرونا هستیم.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 449089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.