محرومیت ۴۰ هزار استاد حق‌التدریس غیرانتفاعی از اینترنت رایگان

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی کشور با بیان اینکه دانشجویان در برخی رشته های عملی مانند رشته های ورزشی می‌توانند از طریق ارسال فیلم تمرینات خود به اساتید نمره نیمه تمام خود را دریافت کنند،گفت: همچنان ۴۰ هزار نفر از اساتید حق‌التدریس این دانشگاه‌ فاقد اینترنت هستند.

به گزارش ایمنا، علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی  با بیان اینکه با گذشت نزدیک به یک ماه از نیم‌سال تحصیل مهرماه همچنان ۴۰ هزار نفر از اساتید حق‌التدریس دانشگاه‌های غیرانتفاعی فاقد اینترنت هستند که خلأ مهمی در روند آموزش دانشجویان ایجاد کرده است.

وی افزود: با توجه به وعده‌های مختلف از سوی وزارت ارتباطات و سایر ارگان‌های مربوطه اما همچنان دانشجویان نیز از سرویس رایگان اینترنت محروم هستند و آموزش مجازی آنها با مشکل جدی روبه‌رو است که در این رابطه باید مسوولان متولی هر چه سریع‌تر نسبت به تأمین اینترنت دانشجویان اقدام کنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان در نیم سال تحصیلی جدید در برخی رشته های عملی مانند رشته های ورزشی  می‌توانند از طریق ارسال فیلم تمرینات ورزشی خود به اساتید نمره نیمه تمام خود را دریافت کنند که در صورت عدم کاهش شیوع ویروس کرونا بتوانند رشته مورد نظر خود را پشت سر بگذارند. البته اگر تا پایان ترم شیب کرونا کاهش پیدا کند دانشجویان می‌توانند با امتحان حضوری نمره کامل رشته ورزشی خود را دریافت کنند.

وی درباره سایر رشته‌های عملی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: رشته‌های عملی مانند دروس شیمی و مدار الکترونیکی باید در انتظار تغییر وضعیت کاهش ویروس کرونا برای برگزاری کلاس های حضور باشند در غیر این صورت دانشجویان باید دروس خود را در ترم‌های آینده پشت سر بگذارند.

منبع: خبرگزاری فارس

کد خبر 448808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.