فصلی سخت در انتظار فعالان اقتصادی است

رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس گفت: بعید می‌دانم تصمیم تحریم‌ ۱۸ بانک ایرانی تاثیری بر عملکرد SHTA داشته باشد چون براساس توافقات، تحریم‌ها نباید تاثیری بر آن داشته باشد و حاصل توافق اوفک و وزارت امور اقتصادی سوئیس (سکو) است.

به گزارش ایمنا، شریف نظام مافی در مورد تاثیر تحریم‌ ۱۸ بانک ایرانی بر کانال بشردوستانه سوئیس گفت: بعید می‌دانم این تصمیم تاثیری بر عملکرد SHTA داشته باشد چون براساس توافقات، تحریم‌ها نباید تاثیری بر آن داشته باشد و حاصل توافق اوفک و وزارت امور اقتصادی سوئیس (سکو) است. اصلا ماهیت کانال بشردوستانه بر این اساس است که تحریم‌ها بر بخش دارو، غلات و تجارت بشردوستانه بی‌تاثیر باشد.

وی افزود: باید توجه داشت که ۲۵ روز تا انتخابات آمریکا باقی مانده است از همین روی  بعید می‌دانم در این بازه زمانی دولت ترامپ مانع این مبادلات شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس تصریح کرد: البته سیستم بانکی ما پیش از این قفل شده بود و عملا به دلیل تحریم و FATF ارتباط آنچنانی با دنیای خارج نداشت بنابراین اعلام اخیر تأثیر آنچنانی هم نخواهد داشت. در واقع آمریکا فقط بقال‌های کشور را تحریم نکرده است.

نظام مافی این تصمیم دولت ترامپ را در آستانه انتخابات تبلیغاتی دانست و افزود: این حرکت گروهی است که احساس می‌کنند در انتخابات خواهند باخت تا هر راه‌حلی را برای دولت بعدی سخت و دشوار کنند، این بنوعی نشان دهنده ترس از انتخابات است.

وی افزود: گروه ضد ایرانی ترامپ زمین بازی را بگونه‌ای می‌چیند تا شرایط برای دولت بعدی و حتی تا تحویل دولت در سه ماه آینده دشوار شود بنابراین اقتصاد ایران و فعالان اقتصادی سه ماه سختی را پیش رو دارند.

منبع: ایلنا

کد خبر 448801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.