نصب شارژر اتوبوس‌های برقی در لهستان

مقامات محلی لودز، کلانشهری در لهستان، قصد دارند جایگاه‌هایی برای شارژ اولین اتوبوس‌های الکتریکی شهر احداث کنند تا از این طریق تردد سالم را در شهر ترویج دهند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، شهردار لودز از آمادگی کامل شهر برای پذیرش ناوگان اتوبوسرانی الکتریکی جدید که قرار است در بخش حمل و نقل عمومی فعالیت کند خبر داده است. در این راستا زیرساخت‌های شهر به طور قابل توجهی سازگار با اتوبوس‌های جدید تغییر خواهد کرد و جایگاه‌هایی در سراسر شهر برای شارژ این اتوبوس‌ها نصب خواهد شد. پیش از این وزیر حمل و نقل عمومی کشور قراردادی را با یکی از کمپانی‌های تولید شارژرهای اتوبوس‌های الکتریکی امضا کرده و مبلغی معادل یک میلیون و ۵۸۰ هزار یورو در اختیار این کمپانی قرار داده بود. کارخانه فوق نیز در نظر دارد تعداد ۱۷ شارژر الکتریکی مخصوص اتوبوس را به شهردار تحویل دهد که در ایستگاه‌هایی که قبلاً احداث شده است قرار خواهند گرفت.

از کل شارژرهای نصب شده، ۶ مورد از قابلیت شارژ سریع اتوبوس‌ها برخوردار است و قرار است در نقاطی از شهر با کمترین موانع ترافیکی تعبیه شود. در بین این ایستگاه‌های اصلی نیز تعداد ۹ ایستگاه شارژ با سرعت پایین‌تر قرار خواهد گرفت تا اتوبوس‌هایی که نیاز به شارژ فوری ندارند در آن‌ها توقف کنند.

اگرچه امضای این قرارداد اولین و مهم‌ترین گام در توسعه تحرک الکتریکی در لودز بشمار می‌رود، با این حال پیش از آغاز بکار اتوبوس‌های فوق لازم است در راستای همگام‌سازی شهر اقدامات زیادی بشود. به عنوان مثال مقامات مسئول برای نصب شارژرهای الکتریکی باید زیرساخت‌های لازم را ایجاد کنند و انرژی برق و شبکه‌های ارتباطی را در آن‌ها به وجود آورند. شبکه‌های ارتباطی رانندگان اتوبوس‌های جدید را از وجود هر گونه مانع خطرناک یا عبور عابران پیاده در مسیر آگاه خواهد کرد تا فرصت کافی برای واکنش مناسب داشته باشند.

مقامات رسمی لودز با خرید اتوبوس‌های الکتریکی اولین گام را در جهت کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن و افزایش پایداری شهر برداشته و از تصمیمات جدید خود برای اقدامات دیگر در این راستا خبر داده‌اند.

کد خبر 448732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.