آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان فارس در ۱۵ مهر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۱۵ مهر ماه را تشریح کرد.

روح الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _سه‌شنبه ۱۵ مهرماه_ اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، نزدیک به ۳۰۳ هزار نفر از مردم این استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۵۸ هزار و ۴۷۰ مورد مثبت قطعی ابتلا شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، هشت نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۳۵ نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۵۲ هزار و ۵۹۷ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۹۱۱ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۰۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی تاکید کرد: با توجه به افزایش بی‌رویه تعداد موارد بیماران مبتلا به کرونا در استان فارس تمام ظرفیت‌های بیمارستانی پیش‌بینی شده برای پذیرش مبتلایان این بیماری تکمیل شده است و در حال حاضر مجبور به اعمال محدودیت در بستری بیماران مشکوک و مبتلای قطعی به کرونا هستیم.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 448373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.