تاکنون ۱۰ درصد جمعیت دنیا به کرونا مبتلا شده‌اند

به گفته یک کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO)، احتمالاً حدود ۱۰ درصد جمعیت جهان تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش ایمنا، دکتر "مایکل رایان"، رئیس امور اضطراری این سازمان، هشدار داد که ۹۰ درصد جمعیت جهان هنوز در خطر ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ هستند.

دکتر رایان در جمع ۳۴ عضو هیأت مدیران این سازمان با محوریت کووید -۱۹ اظهار داشت که آمار در شهر و روستا و در میان گروه‌های مختلف متفاوت است اما به هر صورت واقعیت این است که اکثریت جمعیت جهان در خطر قرار دارند.

وی گفت: همه‌گیری هنوز ادامه خواهد یافت اما امکاناتی برای جلوگیری از انتقال آن و نجات جان انسان‌ها وجود دارد.

وی افرود: بهترین برآوردها حاکی است حدود ۱۰ درصد جمعیت جهان احتمالاً به این ویروس مبتلا شده‌اند و میزان ابتلاء بسته به کشور و از شهر به روستا متفاوت است و در گروه‌های مختلف فرق می‌کند. ولی همه اینها بدین معنی است که اکثریت بالای جهان در خطر ابتلاء قرار دارند.

وی ادامه داد: ما در حال وارد شدن به مرحله دشواری هستیم، بیماری هنوز شیوع دارد.

دکتر رایان همچنین گفت: آسیای جنوب شرقی با افزایش موارد ابتلاء روبه‌رو شده، اروپا و شرق مدیترانه با افزایش مرگ و وضعیت در آفریقا و غرب اقیانوس آرام نسبتاً مثبت است.

با توجه به جمعیت ۷.۶ میلیاردی جهان، برآورد سازمان جهانی بهداشت به معنی ۷۶۰ میلیون نفر مبتلا به ویروس است.

بر اساس گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، این آمار بسیار بیشتر از تعداد موارد تأیید شده‌ای است که هم سازمان و هم دانشگاه " جانز هاپکینز" محاسبه کرده‌اند که هم‌اکنون رقمی بیش از ۳۵ میلیون نفر در سراسر جهان است.

به گفته رایان، سازمان جهانی بهداشت فهرستی از کارشناسانی را تهیه کرده که در مأموریتی بین‌المللی به چین می‌روند تا سرمنشاء ویروس کرونا را مورد تحقیق و جستجو قرار دهند.

کد خبر 448305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.