هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۱ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه - پانزدهم مهر - با میانگین ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۱۱ همچنان وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۳۷، خیابان استانداری روی عدد ۸۶، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۹، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۰۷، خیابان پروین روی عدد ۱۰۲ و خیابان رودکی روی عدد ۹۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۸۲ و نجف آباد با میانگین ۷۶ در وضعیت سالم و در سگزی با میانگین ۱۱۷ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 448276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.