جهرمی: متحول سازی پست با سرعت بیشتری حرکت کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پست باید با برنامه ریزی مدون، ضمن تقویت فرهنگ سازمانی و همراه ساختن کارکنان با اجرای طرح تحول، به این تغییر رویکرد شتاب بیشتری بخشد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، محمدجواد آذری جهرمی در ادامه بازدید دوره‌ای خود از سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باهدف نظارت و بررسی بیشتر اقدامات و برنامه‌های پیش رو، به‌منظور تحقق اهداف تعیین‌شده تا پیش از پایان دولت دوازدهم، امروز در نشستی با حضور معاونان وزیر، مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و مدیران ستادی شرکت ملی پست گفت: در چارچوب متحول سازی پست، تاکنون اقدام‌های امیدبخشی انجام شده، اما ضروری است این فرایند با سرعت بیشتری در محورهای تعیین شده، حرکت کند.

وی چابک سازی ساختار نیروی انسانی و متناسب سازی نیروها با ظرفیت سازمانی، بهبود پرداختی کارکنان متناسب با وظایف، مسئولیت‌ها و عملکرد، تعیین وضعیت به‌کارگیری نیروهای شرکتی، استفاده از ظرفیت‌های موجود شبکه، مدیریت هزینه‌ها، استفاده بهینه از فناوری اطلاعات به ویژه رفع اختلالات سامانه‌ها و ارتقا کیفیت خدمات را از جمله مهمترین محورهای مورد بررسی در این نشست عنوان کرد.

وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر تقویت جایگاه نام و نشان پست به عنوان مهمترین سرمایه شبکه پستی، احیای تمبر به عنوان بخشی از نمادهای فرهنگی کشور و احیای موزه ارتباطات در جایگاه مجموعه‌های تاریخی کشور، خواستار ارائه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده در این سه حوزه شد.

جهرمی خاطرنشان کرد: پست نیازمند یک فرایند توسعه‌ای است تا اقدامات و هماهنگی‌های لازم از جمله درخواست بودجه و اعتبار، در زمینه توسعه تجهیزات و تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز تحول سازمانی، در دستور کار قرار گیرد.

وی انجام اقدام‌های ضروری به منظور افزایش ترافیک به ویژه در حوزه مرسولات عادی، راه اندازی پست سوغات با بسته‌بندی مناسب هر محصول و گسترش سرویس کارت پستال تاکید کرد و قول مساعد داد شبکه پستی را در تحقق اهداف تعیین شده همراهی کند.

رمضانعلی سبحانی‌فر، مدیرعامل شرکت ملی پست نیز در این نشست با اشاره به چهار محور اصلی برنامه‌های خود اعم از بهبود معیشت کارکنان، افزایش مرسولات پستی به کمک مکانیزه کردن فرآیندها، ارتقا سیستم شبکه مجازی و الکترونیک پست و تکمیل پروژه جی نف، گفت: برنامه‌های گسترده‌ای در همین مدت کوتاه تدوین شده است.

وی ضمن قدردانی از همراهی مدیران و کارکنان سراسر کشور در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها، گفت: بر اساس تعاملات سازنده‌ای که با مدیران و مسؤولان سایر دستگاه‌ها دنبال می‌شود، برنامه‌های تعیین شده با شتاب، در دست اجراست.

کد خبر 447802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.