انتشار فراخوان هشتمین جشنواره عکس خیام

فراخوان هشتمین جشنواره بین‎المللی عکس «خیام» زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) در شش بخش منتشر شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» ۲۰۲۰ در ۶ بخش با موضوع آزاد تک رنگ، آزاد رنگی، شهر، عکاسی مفهومی، گردشگری و عکاسی مینیمالیست برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره حدود ۲۶ میلیون تومان جوایز نقدی به همراه مدال‌های فیاپ، PSA، خیام و کمال‌الملک و تقدیرهای هیأت داوران به بهترین آثار در ژانرهای مختلف اهدا می‌شود. همچنین همانند دوره‌های پیشین، کتاب نفیس جشنواره برای شرکت کنندگان حتی آنهایی که آثارشان در جشنواره پذیرفته نشده نیز ارسال خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام و دریافت آثار ۱۷ آبان ۱۳۹۹ تعیین شده است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می‌توانند به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.Khayyam.Photo مراجعه کنند.

جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسی آمریکا (PSA) است و عکس‌های راه یافته به آن ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA به نام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد. دوره‌های پیشین این رویداد عنوان پر شرکت کننده‌ترین جشنواره ایرانی را به دست آورد.

این جشنواره تنها جشنواره داخلی محسوب می‌شود که تعداد شرکت کنندگان خارجی آن در دوره‌های پیشین از شرکت کنندگان داخلی بیشتر بود. همچنین آثار برتر دوره‌های گذشته در ۳۲ شهر و ۵ قاره از جمله در چین، پرپنیان فرانسه، لوگزامبورگ، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عمان و چندین کشور دیگر به نمایش گذاشته شد.

در مجموع ۷ دوره جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» بیش از ۱۳۴ هزار قطعه عکس از هنرمندان ۷۸ کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که در نوع خود رکوردی بی نظیر در بین جشنواره‌های هنری ایران محسوب می‌شود.

هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» به دبیری علی سامعی نماینده فیاپ در ایران و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار می‌شود.

کد خبر 447775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.