بهره‌برداری از  پروژه اناربار گلپایگان تا پایان دوره شورای پنجم

شهردار گلپایگان با بیان اینکه پروژه بند رودخانه انار بار گلپایگان با اصول فنی اجرا می‌شود، گفت: عملیات احداث بند رودخانه اناربار با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان تا پایان دوره پنجم شوراها به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، پیمان شکرزاده امروز (پنجشنبه) در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه بند رودخانه انار بار گلپایگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پروژه احداث بند رودخانه انار بار گلپایگان به طول یک‌صد متر از تیرماه امسال آغاز شد، اما به دلیل تغییرات در نقشه روند اجرای پروژه یک ماه به تأخیر افتاد.

وی تصریح کرد: در زمینه تغییرات در نقشه با آب منطقه‌ای جلسات متعددی برگزار و قرار شد و پس از تأیید آب منطقه‌ای تحویل شهرداری شود، تأخیر نسبی در اجرای پروژه سبب شد تا نقشه اساسی طراحی شود تا مشکلاتی در آینده برای بند رودخانه انار بار پیش نیاید.

شهردار گلپایگان با اشاره به اینکه اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان نیاز دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه رویکرد پروژه رونق گردشگری و جذب سرمایه گذار در شهر گلپایگان است اجرای آن برای شهرداری اهمیت دارد.

شکرزاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تفاوت ارتفاعی پل قاضی زاهدی با پل آزادگان ۵.۵ متر است، اگر آب از محل سد نیز قطع شود، این بند آب را در یک دوره نگه خواهد داشت، حداقل در هشت ماه سال آب در بند رودخانه انار بار جاری خواهد بود.

وی در رابطه با اتمام پروژه بند رودخانه انار بار گفت: در روند اجرای این پروژه شهرداری تنها تصمیم گیرنده نیست، آب منطقه‌ای نیز ورود پیدا کرده چون نظر تخصصی و فنی نیاز است، بنابراین ممکن است تأخیر در اجرای آن وجود داشته باشد، اما تلاش داریم تا قبل از پایان دوره شورای پنجم شهر به بهره‌برداری برسد.

شهردار گلپایگان در تشریح جلوگیری از ورود سیلاب در بند رودخانه انار بار گفت: در طرح قبلی بند دریچه تخلیه نداشتیم و با توجه به دهانه آب در طراحی پروژه پیش‌بینی‌های لازم در خصوص حریم و بستر رودخانه و استحکام بند انجام شده است به طوری که نزدیک به ۸۰ تن میلگرد برای استحکام آن استفاده می‌شود.

کد خبر 447462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.