داستان دختر نابینایی که دکتری می‌خواند

چهل و دومین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «مکث» به روایت زندگی بانوی نابینایی از استان سیستان و بلوچستان می‌پردازد که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل است.

به گزارش ایمنا، چهل‌ودومین قسمت از سری سوم برنامه «مکث» پنج شنبه شب دهم مهر ماه حوالی ساعت ١٩ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در هفته ششم از فصل جدید این برنامه که ویژه ماه‌های محرم و صفر تهیه شده گلاره عباسی مجری و راوی است.

در این برنامه عباسی میزبان سیما رئیسی و پدرش محمدرضا رئیسی است.

سیما دختری از دیار سیستان‌و بلوچستان است که در کودکی و به تدریج بینایی خود را از دست داد اما تولد در استانی محروم و از دست دادن بینایی نتوانست دختر جوان را از رسیدن به آرزوهایش باز دارد. او با حمایت و کمک پدرش حالا در مقطع دکترای رشته علوم سیاسی تحصیل و به جوانانی که شرایطی مشابه او دارند کمک می‌کند و جزو افراد محبوب و سرشناس در شهرشان زاهدان است.

محمدرضا رئیسی دو دختر دیگر هم دارد و رشد و پیشرفت دخترانش و همچنین توجه به علایق و استعدادهای‌شان برایش بسیار مهم است و از آنها در جهت رسیدن به آرزوهای‌شان حمایت می‌کند.

فصل جدید برنامه «مکث» همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ها و روایات جذاب آدم‌ها از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت کرده و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌رود.

این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندان و صاحبان داستان‌های اجتماعی جذاب ضبط و پخش می‌شود.

کد خبر 447427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.