واعظی: روابط تهران- باکو تحت تاثیر شایعات بی‌اساس قرار نمی‌گیرد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: روابط خوب، راهبردی و همه جانبه تهران – باکو با طرح شایعات بی‌اساسی تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت و تحرکات بدخواهان روابط دو کشور، نتیجه‌ای بدنبال نخواهد داشت.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، محمود واعظی در تماس تلفنی «شاهین مصطفی اف» معاون نخست وزیری جمهوری آذربایجان با وی، گفت: در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان از جایگاه مهم و خاصی برخوردار است و ما همواره از هر فرصتی برای تقویت و توسعه روابط و مناسبات خود با این کشور استفاده کرده‌ایم.

وی با ابراز نگرانی از مناقشه و درگیری ایجاد شده بین آذربایجان و ارمنستان، گفت: تحولات اخیر را با دقت و جدیت دنبال می‌کنیم و آماده هرگونه کمک برای حل و فصل اختلافات دو کشور از طریق گفت و گو و مذاکره در چارچوب قوانین و مقررات حقوق بین‌المللی هستیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادعاهای مطرح شده در برخی رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال کمک از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه بین دو کشور را بشدت تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملاً بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می‌شود.

واعظی تاکید کرد: بی‌تردید روابط خوب، راهبردی و همه جانبه تهران – باکو با طرح چنین شایعات بی‌اساسی تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت و تحرکات بدخواهان روابط دو کشور، نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.

شاهین مصطفی اف نیز در این گفت و گوی تلفنی، جمهوری اسلامی ایران را همسایه خوب و کشور دوست آذربایجان دانست و گفت: دو کشور روابط صمیمانه‌ای با یکدیگر دارند و نباید اجازه دهیم این روابط خوب با تلاش‌های مخالفان خدشه دار شود.

وی با اشاره به اشتراکات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی ایران و آذربایجان افزود: مقام‌های عالی دو کشور برای توسعه و تعمیق روابط تهران – باکو زحمات زیادی کشیده اند و امروز این روابط در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

کد خبر 447219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.