حکم اعدام محیط بان "مومیوند" به دیه تبدیل شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از نقض رای قصاص (اعدام) محیط بان سعید مومیوند خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، جمشید محبت‌خانی، با اشاره به نقض رأی اعدام محیط بانان سعید مومیوند از سوی دیوان عدالت اداری، اظهار کرد: محیط زیست نسبت به رأی صادره از سوی شعبه دادگاه همدان که به دلیل نقص پرونده حکم به اعدام این محیط بان همدانی داده بود، اعتراض کرد و پس از دو بار رفت و برگشت برای بار سوم اعتراض به دیوان عدالت کشور ارسال شد. این دیوان نسبت به رأی صادره واکنش نشان داد.

وی افزود: در حال حاضر پرونده محیط بان مومیوند به شعبه هم عرض منتقل شده و با توجه به تکمیل نواقص پرونده حکم اعدام وی به حکم شبه عمد تبدیل خواهد شد و بر اساس حکم جدید این محیط‌بان محکوم به پرداخت دیه می‌شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه در سال ۹۵ محیط بان مومیوند به همراه همکارانش در اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان در منطقه محافظت‌شده «نشر»، شاهد حضور فردی مسلح در این منطقه حافظت شده می‌شود و خودرو آن‌ها را که پیکان بود، توقیف می‌کند و یکی از دو سرنشین متواری می‌شود. گفت: محیط‌بان پس از اخطار فراوان اقدام به شلیک هوایی می‌کند اما با توجه به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه این تیر ناخواسته به فرد خاطی اصابت می‌کند. فرد مجروح متأسفانه پس از گذراندن ۱۷ روز در کما، جان خود را از دست می‌دهد و پس از دو سال رأی قصاص نفس برای محیط‌بان صادر و محیط‌بان در سال ۹۷ به اعدام محکوم شد.

کد خبر 447086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.