دست جاعلان مدارک تحصیلی در تهران رو شد

با تلاش مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران سه جاعل مدارک تحصیلی که بیش از ۱۵ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، در پی دریافت چندین گزارش مبنی بر جعل مدارک تحصیلی توسط سه تن از اعضای یک باند در حوالی میدان حر بررسی موضوع در دستور کار مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد جاعلان با ترفندهای خاص و تبلیغ در فضای مجازی، به بهانه صدور مدرک برای خروج از کشور مشتریان خود را جذب و از این راه مبالغ هنگفتی دریافت می‌کردند.

بر اساس این گزارش، اقدامات گسترده مأموران برای شناسایی و دستگیری این افراد آغاز و پس از انجام تحقیقات میدانی مخفیگاه متهمان در حوالی میدان حر و بهشتی شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی هر سه متهم در عملیات‌های همزمان و جداگانه دستگیر شدند.

گفتنی است، متهمان پس از انتقال به پلیس امنیت عمومی به بزه انتسابی اعتراف و اظهار داشتند که تاکنون بیش از ۱۵۰ مدرک تقلبی در تمام مقاطع تحصیلی و دانشگاهی جعل کرده‌اند.

کارشناسان ارزش ریالی مبالغ دریافتی متهمان را بیش از ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند که هر سه متهم برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند.

کد خبر 446625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.