ساماندهی و تجمیع دکل‌های مخابراتی شهر اصفهان

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان از فرصت دو ماهه به اپراتورهای مخابراتی خبرداد و گفت: ساماندهی، تجمیع و زیباسازی دکل‌های مخابراتی سطح شهر از سال‌های گذشته اجرایی شده و این روند تا تکمیل آن ادامه خواهد داشت.

حسین امیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: اخیراً نشستی با مدیران اپراتورهای تلفن همراه، نمایندگان اداره تنظیم مقررات رادیویی منطقه مرکز و مدیر کل ارتباطات و فناوری استان برگزار و اعلام شد در حال حاضر حدود ۱۱۵۰ عدد سایت مخابراتی در سطح شهر موجود است که در اختیار سه اپراتور تلفن همراه بوده در حالی که از این تعداد تنها ۳۷۰ سایت دارای مجوز از شهرداری است.

وی تاکید کرد: سه مجموعه ارائه دهنده خدماتی باید در دو ماه آینده نسبت به گرفتن مجوز لازم اقدام کنند تا خللی در ارائه خدمات صورت نپذیرد، همچنین دستورات لازم جهت حمایت و همکاری حداکثری با اپراتورهای تلفن همراه صادر شده است.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: الزام به دریافت مجوز برای نصب سایت از سال ۸۸ در دستور کار قرار گرفته و این موضوع از همان موقع به اپراتورها و سازمان‌های مربوطه مخابراتی اعلام شده است و نهایتاً تا دو ماه آینده باید وضعیت سایت‌های بدون مجوز مشخص شود.

وی افزود: هدف مدیریت شهری کمک به اپراتورها در جهت خدمات دهی بهتر به شهروندان با حفظ رعایت اصول امنیتی و ایمنی و نداشتن مزاحمت برای ساکنان اطراف سایت‌ها است.

امیری با اشاره به مراحل صدور مجوزهای مربوطه، گفت: تمامی درخواست‌های نصب سایت به شورای فنی ارجاع شده و پس از تصویب در این شورا، مجوز احداث و یا تمدید صادر می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در خصوص اجرای پروژه زیباسازی دکل‌های مخابراتی، گفت: اصلاح و بهبود سیما و منظر شهری، کاهش تعداد دکل‌ها در سطح شهر با توجه به استفاده مشترک اپراتورها از یک دکل و جمع آوری دکل‌های مستقر در فضاهای مسکونی، آموزشی، بهداشتی از نتایج این پروژه است.

وی اظهار کرد: کاهش سطح نگرانی‌های روانی شهروندان، کاهش اعتراضات مردمی و همچنین صرفه‌جویی هزینه‌های اجرایی، عملیاتی، نگهداری سایت‌های مخابراتی از طریق استفاده مشترک از آنها توسط اپراتورهای مخابراتی از دیگر نتایج اجرایی شده این پروژه است.

کد خبر 446464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امیرحسین محزونیه IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
    1 0
    سلام امیدوارم این طرح باعث تقویت و بهبود پوشش آنتن دهی اپراتورها برای نقاط کور شهر اصفهان بشود با تشکر