آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان فارس در پنجم مهر

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در پنجم مهر ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ شنبه پنجم مهرماه_ گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، بیش از ۲۸۵ هزار نفر از مردم این استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۵۱ هزار و ۲۵۹ مورد مثبت قطعی ابتلاء شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده است، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به ۹۶۷ نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۴۸ هزار و ۳۴۹ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند که این رقم معادل ۹۲ درصد تعداد کل بیماران شناسایی شده در استان فارس است.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۷۶۷ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی در خصوص آمار تفکیکی مبتلایان کرونا در شهرهای استان فارس تصریح کرد: شیراز با ۲۴ هزار و ۲۶۶ مورد بیشترین میزان ابتلاء و بختگان با ۷۱ مورد ابتلاء از ابتدا تاکنون، کمترین میزان ابتلاء در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی اضافه کرد: تعداد مبتلایان کرونا در سایر شهرهای استان فارس به این شرح است که تا به امروز در کازرون دو هزار و ۲۰۱ مورد، مرودشت هزار و ۵۵۹ مورد، داراب هزار و ۵۰ مورد، کوار ۹۸۷ مورد، لامرد ۸۱۹ مورد، آباده ۷۷۵ مورد، زرین دشت ۷۷۲ مورد، قیر و کارزین ۷۵۵ مورد، فیروزآباد ۶۷۷ مورد، ممسنی ۶۵۱ مورد، مهر ۴۹۲ مورد، سپیدان ۴۷۵ مورد، استهبان ۴۵۸ مورد، زرقان ۴۵۷ مورد، فراشبند ۴۵۵ مورد، کوه چنار ۴۴۲ مورد، اقلید ۴۱۰ مورد، خرم بید ۳۷۳ مورد، پاسارگاد ۳۴۰ مورد، نی ریز ۲۷۰ مورد، رستم ۲۶۲ مورد، ارسنجان ۱۸۸ مورد، سروستان ۱۷۲ مورد، خرامه ۱۶۵ مورد، بوانات ۱۶۳ مورد، بیضا ۱۵۸ مورد و سرچهان ۷۵ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 446390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.