آغاز تولید کود سوپر فسفات ساده در آینده نزدیک

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی گفت: به زودی تولید کود سوپرفسفات ساده در کشور آغاز و در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی، حمید رسولی با بیان تحولات مهم اخیر در زمینه خودکفایی انواع کودهای کشاورزی در کشور اظهار کرد: در این راستا اولین محموله‌های خاک فسفات برای تولید کود سوپر فسفات ساده در چارچوب قراردادهای کارمزدی بین شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی و هشت شرکت معتبر داخلی تولید کننده کودهای فسفاته، توسط شرکت خدمات حمایتی به این شرکت‌ها تحویل شد.

به گفته وی، بدین ترتیب بخش مهمی از نیاز سالانه کشور به ۶۰۰ هزار تن کودهای فسفاته از طریق تولید داخلی ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن کود سوپر فسفات ساده تأمین و توزیع می‌شود. همچنین با توجه به میزان بالای نیاز کشور به کودهای فسفاته، تأمین خاک فسفات از منابع داخلی و خارجی به طور همزمان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایمنا، پیش از این نیز مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از بسته شدن قراردادی چهارجانبه خبر داده بود که از طریق آن قرار است در سال جاری با همکاری بین بانک صنعت معدن، گروهی از تولیدکنندگان داخلی کودهای فسفاته، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و تأمین کننده داخلی خاک فسفات، مقدار ۵۰۰ هزار تن خاک فسفات از منابع داخلی تأمین و برای تولید کود به تولید کنندگان داخلی کودهای فسفاته تحویل شود.

کد خبر 446346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.