ایجاد آزمایشگاه تخصصی منطقه‌ای راه و شهرسازی در دانشگاه صنعتی اصفهان

دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به همراه مجموعه تحقیقاتی و آزمایشگاه تخصصی قیر و آسفالت این مرکز، طی یک ماه آینده توسط وزیر راه و شهرسازی به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن آشنایی نزدیک با دستاوردها، زیرساخت‌ها و توانمندی‌های این دانشگاه، تفاهم نامه احداث آزمایشگاه تخصصی منطقه‌ای این مرکز در این دانشگاه را امضا کرد.

این دیدار عصر امروز (چهارشنبه ۲ مهرماه) با حضور رئیس و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سرپرست دفتر منطقه اصفهان این مرکز، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و مجری طرح‌های زیربنایی وزارت راه در استان اصفهان انجام شد.

بر اساس تفاهم نامه امضا شده میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ضمن ایجاد دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در محل دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه تخصصی قیر و آسفالت نیز در این دانشگاه ایجاد می‌گردد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حاشیه امضا این تفاهم نامه با ابراز خرسندی از همکاری ویژه دانشگاه صنعتی اصفهان در ایجاد این آزمایشگاه و تأسیس این دفتر اعلام کرد: دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به همراه مجموعه تحقیقاتی و آزمایشگاه تخصصی قیر و آسفالت این مرکز، طی یک ماه آینده توسط وزیر راه و شهرسازی به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

شکرچی زاده هدف از ایجاد این مجموعه در محل دانشگاه صنعتی اصفهان را بهره‌مندی از ظرفیت‌های فاخر علمی، و توانمندی‌های محققان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه بیان کرد و افزود: ارتقا قابل توجه کیفیت قیر، آسفالت و رویه‌های جاده‌ها و نیز بهره گیری از فناوری‌های نوین به منظور طراحی بهینه و افزایش طول عمر راه‌ها از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه است.

وی با بیان اینکه ایجاد این مجموعه با همراهی توأم مجری پروژه‌های بزرگ استان و لحاظ کردن همزمان عرضه و تقاضا با حمایت اداره کل راه و شهرسازی استان انجام می‌گیرد، تصریح کرد: با انتقال تجهیزات آزمایشگاهی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به دانشگاه صنعتی اصفهان و استقرار آنها در این مجموعه، خدمات آزمایشگاهی، آموزشی و پژوهشی به داخل و خارج از این دانشگاه ارائه خواهد شد.

وی ابراز امیداوری کرد: ایجاد این دفتر و مرکز تحقیقات و آزمایشگاهی، زمینه لازم جهت استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور پوشش منطقه جنوب کشور را فراهم نماید.

دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به همراه مجموعه تحقیقاتی و آزمایشگاه تخصصی قیر و آسفالت این مرکز، طی یک ماه آینده توسط وزیر راه و شهرسازی به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

کد خبر 445975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.