کسب کرسی نهادهای مالی بازار سرمایه در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران گفت: نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه، در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی صاحب کرسی شدند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سعید اسلامی بیدگلی اظهار کرد: کانون در راستای ارائه خدمات صنفی به اعضای خود موفق به دریافت مجوز برای کسب کرسی در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی (واحدهای مختلف مالیاتی تهران بزرگ) در طول فرآیند برگزاری جلسات رسیدگی به اختلافات شد.

وی افزود: سابق بر این هر شرکت فعال در بازار سرمایه که در خصوص امور مالیاتی پرونده‌ای در این اداره داشت با مشکلاتی از قبیل عدم حضور یک کارشناس خبره و آشنا به قوانین و مقررات بازار سرمایه در طول برگزاری جلسه رسیدگی جهت دفاع از پرونده مالیاتی خود رو به رو بود که بعضاً این اختلال باعث تضییع حق و حقوق این گروه صنفی می‌شد.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران اظهار کرد: کانون از ابتدای سال جدید و با توجه به تشکیل کارگروه مالی متشکل از نمایندگان شرکت‌های عضو، این مهم را در دستور کار خود قرار داد که پس از پیگیری‌های متعدد سرانجام این امر میسر شد.

بیدگلی ادامه داد: در حال حاضر کانون داری ۱۲ نماینده منتخب و خبره در حوزه مالی در شعبه‌های مختلف امور مالیاتی (شمال، جنوب، غرب، مرکز، ارزش افزوده، و مودیان بزرگ، شمیرانات و …) است که هریک از شرکت‌های عضو کانون می‌توانند با هماهنگی کانون از همراهی و نظرات کارشناسی نمایندگان فوق در جریان رسیدگی به پرونده‌های مفتوح خود در این اداره برخوردار باشند.

کد خبر 445932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.