مرمت وصیت‌نامه‌های شهدا

مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از مرمت ۹ وصیت‌نامه دست نویس، یک دفترچه کنکور و تعدادی نامه شهیدان دفاع مقدس توسط این اداره کل خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، محمد حدادی با اشاره به مرمت میراث به جا مانده از شهیدان و نگهداری آنها در کتابخانه ملی ایران گفت: تعداد هشت وصیت‌نامه تک برگ و یک دفترچه ۲۷ صفحه‌ای، مجموع وصیتنامه‌های مرمت شده توسط اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی است.

مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: همراه با وصیتنامه‌ها و اسناد به جا مانده از شهیدان، نامه و پاکت نامه‌هایی نیز موجود است و از دیگر آثار به جا مانده از دفاع مقدس است که در این اداره کل، مرمت و بازسازی شده است.

وی همچنین یادآور شد: در بین آثار به جا مانده از شهدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری نیز وجود دارد که تعدادی از این دفترچه‌ها در گذشته توسط کارشناسان مرمت و بازسازی شدند.

حدادی ادامه داد: همچنین در سال‌های گذشته تعداد هزار و ۸۰۰ جعبه آثار فرهنگی شهدا و ایثارگران به درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آسیب زدایی شد.

کد خبر 445905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.